online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Spoof'ların Efendisi # 2


Çok fazla dergi kültürüm yoktur, açıkcası üç dört taneyi geçmez takip ettiklerim.
Bir kaç tane de görünce mutlaka elime alıp, en azından göz gezdirdiğim vardır. Şimdi spoof ad’ın lafını edip sadece sallanan iki meme gösterip, Adbusters’dan bahsetmeyeni kuru odunla döverler.O yüzden “Adamlar Yapıyor” iftaharla sunar….

http://www.adbusters.org

Ter döktüğüm sektörün tam aksine ben sol görüşün hakim olduğu bir üniversiteye gittim.
Bizim kampüste öyle bilboard’muş, flyer’mış, sponsorlu aktiviteymiş konsermiş falan çok fazla göremezsiniz. Sadece bir binanın içinde koridorlarda bir iki tane yer vardı reklam alınan onların da hayat süresi 1-2 günü geçmez hemen üzerlerine bir takım grafitti’ler çizilir tahrip edilirdi. Hatta Coca Cola otomatlarının üzerinde Coca Cola yazmazdı, boş dururlardı. Neyse işte ben bu okulda tanıştım bu dergi ile, kendileri yayın hayatlarına Kanada’da devam ederler.

Çok başarılı spoof ad’ler yapar, okuyucularına hayat dersleri verirler. Sadece spoof ad yapmıyorlar tabii, asıl davaları pop kültürün hayatımızdan çaldıkları, politik/sosyal/ekonomik eşitsizliklere bir parmak atmak, biz okuyucularına bir nebze de olsa dünyada kaşla göz arasında neler oluyor göstermek. Şiddetle tavsiye eder, en azından sanal ortamda ara sıra göz atmanızı dilerim… ben de ara sıra bahsi geçen ilanlardan hoşuma gidenleri buraya copy/paste’leyeceğim.


Ahkamlar

Switch to our mobile site