online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Bu günleri de mi görecektim?

Cumartesi gecesi Eurovision seyrettik, hem de bir evin içinde 10 küsur sap herif. Eğlenlenmedik desem yalan olur. Gerçi çok müzik kulağı ile dinlemedik, görsel ayrıntılardaydı bizim seyir zevkimiz. O nedenle gönüllerimizin şampiyonu hak verirsinizki “Balkan Girls” isimli şarkıları ile Romanya oldu. Neyse asıl konumuzla ilgili olan durum Delta Kırtasiyenin “el çakma makinası” reklamıydı… İnanılmaz bir slogan, her türlü yavşaklığa açık olan lastikli Türkçe’mizin mükemmel bir kullanımı. Tam bir Fanatik ya da bilemedin Fotomaç başlığı… “Çaktı mı tam çakar, çaktı mı bırakmaz”. Bu arada reklamı duyar duymaz google’ladım durumu 15sn içinde bin tane yere yazmıştı insanlar, internet kullanıcıları acaip insanlarız, kesinlikle normal değiliz, haberiniz olsun.

Başlığa ilham veren olay işte tam bu reklamı izlememin akabinde yaşanan olayların bir getirisi oldu. Eurovision bitti, arkadaşımın evinden kendi evimin yolunu tuttum. Gittim Delta Kırtasiye logosu buldum, tam ballandıra ballandıra yazacakken, hayatımı karartan bir gerçekle karşı karşıya kaldım. Macbook’um çöktü, içindeki herşeyi yanına alarak hakkı rahmetine kavuştu. “Gitme” diye yalvaramama rağmen parlak ışığa doğru koşar adım uzaklaştı.

Bilgisayarımın bir anda kendini imha etmiş olmasına ve tonla para harcamam gerekecek olmasına mı üzülmeliyim yoksa Apple’ın üzerimde yaratmış olduğu yenilmez, yıkılmaz, bozulmaz, “kıçımı ye PC” balonunun sönmesine mi üzüleyim karar veremedim.

“PC’ler bozulur, virüs kapar, çöker, hedehödödür ama Apple ilahi bir gücü arkasına almıştır, taş gibidir” şimdiye kadar Apple hakkındaki inancım buydu. Nasıl anlatsam, bu olayın üzerimdeki etkisi Atatürk’ün aslında Yunan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin dinci, Coca Cola’nın aslında Pepsi ile aynı şey olduğunu öğrenmekle eş değer bir durum benim için. Bütün inanç düzenim yerle bir be blog, nasıl olacak bu iş?

İşte bendeki bu yıkım tamamen Apple’ın son senelerde yaptığı inanılmaz iletişimin bir sonucu, şahane filmlerle senelerdir Apple’ın yenilmezliğini adeta beynime kazıdılar. Artık ne yapsam bilemiyorum, galiba gidip kendime Linux işletim sistemi kuracağım ve onun yenilmezliğine inanacağım, o da çöküp beni tekbaşıma bırakana dek.

Ağlamak istiyorum sayın seyirciler….

 

Ahkamlar

Switch to our mobile site