online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Göçebe blogger....

| 20 . 05 . 2009

Sanal göçebelik hayatım devam ediyor. Bütün haftasonu ve tatil olan salı günü, gördüğüm her bilgisayara saldırdım. Bir o bilgisayarda MSN açtım, bir başkasında Facebook mesajlarıma cevap yetiştirdim. Blog ne durumda, birileri gelip okuyor mu kontrolü de cabası. Göçebe hayat blog randımanımı da etkiliyor, yazamadığım için aklıma gelen şeyleri not alır duruma geldim. Feci durumdayım. Bilgisayarıma olan bağımlılığım korkutucu durumdaymış, ben fark edememişim. Arkadaşlarım dalga geçme halindeler; “ehehe bilgisayar gitti iPhone’la idare etmeye çalışıyor Eren”.

Bu akşam sevgili hayat arkadaşımı hastaneye yatırmayı planlıyorum. Acil şifa dilekleriyle…. Neyse göçebe möçebe, idare edeceğim artık. Durmak yok blog’a devam!!!

Yaptığım işten çok memnunum. Babam da reklamcıdır benim, 2. göbek reklamcıyım anlayacağınız. Küçükken hiç reklamcı olmak istemezdim, hatta özel olarak “ben reklamcı olmak istemiyorum” derdim. Gün geldi devran döndü ben kendimi bir reklam ajansında buldum. İşimi sevmemin nedenlerinden bir de kıyafet konusunda sanırım olabilecek en rahat sektör olması. Biz neysek oyuz mesajı veriyor bu serbestlik, ayrıca sanırım bizden “saygınlık” beklenmiyor. İlanlar, filmler, POP’ler zamanında çıksın yeter. Arkadaşlarımı görüyorum, sabah sabah, geceden kalma halleriyle bile, lacileri çekip “grand toilet” ofislerinin yolunu tutuyorlar. Her Allah’ın günü takım elbise kravat çekilir şey değil, hem de sadece saygın gözükmek için. Adamların “casual friday” adı altında giydikleri Docker’s pantalonları ben çok çok çok önemli toplantılara giderken ancak giyiyiorum.
Bankalar saygın gözükmesi gereken yerler ya hani ve jean giyen adama para falan emanet edilmez ya…. tamamen göz boyama bunlar. O takım elbise giyen adamın haftasonu Otto’da Babylon’da ne hallerde olduğunu bir görseniz, değil takım elbise frak giyse eline 10 kuruş vermezsiniz. Benden söylemesi…

Bu kadar lafı niye mi ettim? Hemen anlatayım. Dedim ya bankalar saygın bir imaj sahibi olmalılar; o yüzden öyle sulu, yavşak banka reklamı çok fazla göremezsiniz. Yok değil tabi ama azlar. Yukarıdaki örnek mesela, hiç kodaman amcaların paralarını yatırmaları için teşvik edici bir film değil, ama sanırım ben ve benim gibiler paralarını bu şakacı bankaya emanet edebilirler.
Umudum şu ki, ben kodaman bir amca mertebesine erişinceye, çuval çuval para kazanıncaya kadar, paramı yatıracak elemanları takım elbise giymek zorunda olmayan rahat bir banka olsun. Garanti’den böyle bir hamle bekliyorum açıkcası. “Garanti’den bir yenilik daha: elemanlarımızın boyunlarına özgürlük getirdik, kravatlar fora….”

Neyse geyik bir yere kadar, filmi inanılmaz beğendim. Alman yapımı bu filmimizin ismi “Money Love”, Bontrust-Finance için Grabarz & Partner Werbeagentur isimli bir ajans yapmış. Ellerine sağlık diyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ahkamlar

Switch to our mobile site