online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Kızsız Adam The Axe Effect'e karşı

Blog sahibi oldum ya buradan atıp tutuyorum; “Türkiye’de yapılmıyor, edilmiyor, yazılmıyor, çizilmiyor” diye. Aslında bu atıp tutmanın sebebi hiç düzgün iş çıkmaması değil, ara sıra da olsa şahane işler çıkıyor bizden de. Mesele yeterince yapılmıyor olması. İstiyorum ki KralTV ve muadili kanalları açtığımda, gerçi yeterince açmıyorum ondan düzgün bir şey göremiyor da olabilirim, iki şablona oturtulmuş klipler dışında da bir şeyler görebileyim, duyabileyim. Türkçe pop şarkılara klip çeken amcalara ceza olarak günde 10 saat MTV veya VH1 seyrettirilmeli mesela. Ben görüyorum, sektör de görsün artık, bu adamlar kamera, ışık ve montaj alet edevatı gibi naneleri kullanmasını biliyorlar ama yaratıcılık sıfır. Kendileri yeni bir şeyler yaratamıyorlar. En azından gördüklerinden bir şeyler öğrenip, “esinlenmek” bile bir gelişme olabilir. Bizi, iki ıptıs çıktıs ıptıs çıktıs üzerine yerleştirilen abuk sabuk sözlerden ve yakın çekim üzgün/ağlak bakışlı şarkı söyleyen eden şarkıcı çekimlerinin arasına attırılan flash back eski sevgiliyle kavga/mutlu dakikalar sahnelerinden kurtarabirler. 

Bu yapılan her yaratıcı iş için geçerli olduğu gibi, reklamcılar için de geçerli. Bizim tayfanın da dünyada olan biteni takip edip, ayağımızı ona göre denk alması gerekiyor. Gerçi biz sektör olarak kesinlikle dünyanın gerisinde değiliz ama dediğim gibi yeterince şahane iş çıkartmıyoruz. 

“Hep kötü örnekleme yapmak ayıp olur” diyerekten bence Yeni Rakı’nın şahane viral spoof örneğini şakkadanak bloguma yapıştırıyorum. Kızsız Adam’ı seyretmişinizdir herhalde diye düşünüyorum, “yok seyretmedim” diyeniniz varsa hemen buyrun buradan yakın. Kızsız Adam’ın başrolündeki Hayrettin Onur Karaoğuz aynı kaş göz hareketleri ile burada da karşımızda. Axe’ın “The Axe Effect” kampanyasına şahane bir spoof yapmışlar. 


Bu arada pek sevgili Macbook’um sağlığına kavuştu. Hem de eskiden olduğundan daha zeki, daha yetenekli bir şekilde. 
Ahkamlar

Switch to our mobile site