online pharmacy usa

     
  Subscribe to Adamlar Yapıyor by Email  |   Subscribe in a reader

Tembelim ama internetim var…

Son iki üç gündür hem çok işim var, hem tembelim, hem de hakkında gevezelik yapacak bir konu bulamadım. Fakat elimde birikmiş tonla çok enteresan tekil iş var. Aslında toplayıp, eleyip buraya koymam gerek, blog’culuk raconuna uygun olan sanırım odur, ya da bilemedim nedir. Ama dediğim gibi iş çok, enerji yok blog için. O yüzden size link vermekle yetiniyorum. İki tane blog linki vereceğim şahane işlerle dolu. Gidin bakın ama krediyi onlara değil bana verin. Nitekim ben buldum. Kredi bulanındır.

Bir daha böyle kolaya kaçmayacağıma blog’um üzerine yemin ederim.

Bu bir, bu da iki

Bir link daha vereceğim ama bu kesinlikle tembellikten değil, zaten 100000 sayfa yazı yazmış olsaydım da link vermekten kurtulamayacağım bir site kendisi. Adı Rejected Online. You Tube ve benzeri sitelerde 209740925 tane “banned” adı altında reklam seyredebilirsiniz, bu sitenin güzelliği nerede, nasıl ve niye yasaklanmış, yayından kaldırılmış onun hikayesini de anlatıyor olması. Hikayeyi okuyup “vay yobaz Amerikalılar Eva Mendez’in gül gibi meme ucuna yasak getirdiniz haa” gibi yorumlarla kafanızı sağ sola onay vermeyen bir ifade ile sallayaraktan gününüze eğlence katabiliyorsunuz. Tabi işlerin güncel olması da bir eğitim öğretim yuvası özelliği takıyor siteye, biz reklam sektöründe ter dökenler açısından.

Orada burada da bir şeylerin yasaklanıyor olması hafifte olsa bir rahatlık getiriyor Türk bünyeme. Ama “orada bile yasaklanıyor” kavramı bizim için oldukça tehlikeli bence. Bana ne orada bile yasaklanıyor olmasından. Orası, neresiyse orası, bulunmaz hint kumaşı mı ki? Neden default kabullenmişiz ki orasının buradan daha iyi olduğuna. “oooo orada bile oluyorsa burada haydi haydi olur”, bu laf ne zaman bizim jargonumuzdan çıkar, işte o zaman Adamlar Yapıyor biter. O zaman adamlar bize bakar “heriflere bak neler yapmışlar” diye.

Yine gevezelik yapacak şey yok diyerekten baya bir yazdım. Ben konuşurken de böyleyim sanırım.
Arkadaşlarıma çelik gibi sinir, yeni tanışacaklarıma biraz sabır diliyorum.

Leave a Reply

Switch to our desktop site