online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Bogusky arkadaşlarınızın kellesini istiyor....

(Daha önce işi post etmişim ama bu sefer gevezeliği de var, bence bir daha seyredebilirsiniz . Şahane bir iş)

Bir kaç gün önce “bir kız beğendim 3 gün sonra gitti” demiştim hatırlıyor musunuz? Ben çok iyi hatırlıyorum mesela. Nitekim kızı çok beğenmiştim. Neyse konumuza dönelim. Kendisi ile bir düğünde tanıştım. Düğün 1000 kusur kişilik, oldukça büyük bir organizasyondu. Kıza asılma dönemimde benim olası bir düğünüme çağıracak 1000 kusur tanıdığım olmadığından bahsediyordum. Gerçekten de çağırmak istesem o kadar arkdaşım yok sanırım benim. Facebook’umda bile 400 kusur insan var ki bunların büyük bir bölümü ile yolda karşılaşsam tanımam. Yüzlerini tanısam da adlarını hatırlayamam. İsim hatırlayamamak oldukça büyük bir sorunum, o yüzden genelde yanımdaki kıza, “seni biriyle ismen tanıştırmadıysam anla ki adamın/kızın ismini hatırlayamıyorumdur. Hemen araya gir kendini tanıştır” derim. Facebook’a bakınca kendimi baya popüler hissediyorum açıkcası. “Vay be” diyorum “ne çok tanıdığım adam var”. Ama tabi gerçekte bunlar hep yalan arkadaşlıklar.

Ayrıca kızlar haberiniz olsun, ismine emin olamadığınız, resimlerini görünce liseden iki üç sınıf büyük ya da küçük sınıfta olduğunu hayal meyal hatırladığınız adam, sizi resimlerinize bakabillmek için ekliyor. Bikinili fotoğrafınız var mı? Hala güzel misiniz? Sevigliniz var mı yok mu? Yoksa asılabilir mi? Bunları öğrenebilme çabası içinde. “Aaa lise arkadaşım beni eklemiş, ne güzel” gibi naif bir düşünceye kapılmayın.

Burger King arkasına ulu önder Bogusky’ı alıp şahane bir kampanya yaratmış. Tabi Altın Aslanı da havada kapmış. Bogusky’inin askerleri bu “facebook arakadaşı” kavramını çok iyi yakalamış ve demiş ki “eyy Generation Y insanları bir Wopper için kaç tane arkadaşınızı hiçe sayarsınız? Silin arkadaşlarınızı birer birer size bedava hamburger verelim”. Biliyorsunuz arkadaş listesinden adam silmek biraz racona ters. Fark edilirse büyük ayıp olur, çünkü bu sahte arkdaşlarınızdan bir bölümü aynı zaman da yüzsüzlükte sınır tanımaz. Başıma geldi; sildiğim biri “beni niye sildin?” diye hesap sordu. Bir insan bunu neden sorar aklım almıyor.

Şu “beni neden aramadın?, Sen kilo mu aldın? İstanbul’dasın beni haberdar etmedin ha? Kız arkdaşın yok mu?” sorularına kıl oluyorum. İsteseydim arardım, istemiyorum ki aramamışım. Kilo aldıysam fark ediyorum niye zevzek zevzek soruyorsun? Kız arkadaşım yok olsa yanımda olurdu! Niye üsteleyip durumu olduğundan daha utanç verici bir duruma sokuyorsun ki dimi ama? Yine beğendiğim kızdan bahsedeceğim ( 3 günde ne konuşmuşuzki her konuyu ucundan da olsa irdelemişiz, iki geveze bir olunca böyle oluyor ) bu konuyu onunla da tartıştık, o da hak verdi bu kıl olma durumuna. Güzel bir kız olarak bu “beni niye aramadın” sorularıyla haliyle benden daha çok karşılaşıyor. Kızı hayatından bezdiren insan sayısı çok. Birlikte bu insanlara kıl olduğumuza karar verdik.

Ben sadede gelemiyorum yine… en iyisi video’yu seyredin kampanya ne menem bir menemenmiş anlayın…

http://www.youtube.com/get_player

Ahkamlar

Switch to our mobile site