online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Bekleyen derviş sıkıntıdan gebermiş

Ağustos’ta askere gidiyorum. Benim için büyük bir kültür şoku olacağı kesin bu atraksiyon, gidiş tarihim belli olduğunda hafif bir korku, şimdi ise tabiri imkansız bir duygu/düşünce karmaşası yaratmakta bünyemde. “Korku” duygularımı tam olarak karşılayamıyor, fakat bu korkmadığım anlamına gelmiyor. Nereye gideceğim belli olsun o zaman daha çok karşılayabilir.

Orada göreceklerimin ayak sesleri Sütlüce Askeri zavazingosunda duyuldu sanki. Bütün olay beklemek üzerine dönüyor. “Al bu kağıdı şu odaya git” denildikten sonra gün sadece beklemek üzerine döndü. Bir o sırada bekledim, bir bu sırada. Ayrıca bu beklediğim sıraların büyük bir bölümü sıra bana geldiğinde öğreneceğim üzere, yanlış sıralardı. Alakasız yerlere gönderilmiştim. Buraya bir parantez açacağım, hepimizin “ulan şu lise bitsin şu matematikçiyi büyük pataklayacam. Disipline de gönderemeyecek i…” gibi duygular beslediği öğretmenleri olmuştur. Bu duygular, Sütlüce Askeri bilmemnesinde Beşiktaş Şubesine bakan kadının hayatıma girmesiyle, büyük reankarnasyona uğradı. Şu askerlik bir bitsin iki çift lafım var suratsız kadına…

Bu arada beklemek benim için bir Çin işkencesi. Hiç tahammülüm yok beklemeye. Askere gitmişlerinizin “sen bir git de gör, Çin işgencesi neymiş” dediğini duyuyorum. Zaten son 1 aydır sadece askerlik anısı ve askere gideceklere tavsiyeler kıvamında muhabbetlere maruz kalıyorum. çok sıkıldım.

Neyse şu filmi gördüm de beklemek ve askerlik geldi aklıma. Sanırım orada 5.5 ay sadece bekleyeceğim. Güneş doğsun, güneş batsın. Güneş doğsun, güneş batsın. Güneş doğsun, güneş batsın.

http://www.youtube.com/get_player

Herkesin beklediği bir şey var bu hayatta; biri koca bekler, biri zam. Birimiz başka bir kıtadaki kızı bekleyebilir, öbürümüz “Turkcell Süper Lig hiç bitmesin” diye yırtınır, sezon başlasın onu bekler. Diğerimiz Banana Republic indirime girsin bekler, aramızda kesin Woody Allen’ın yeni film yapmasını bekleyenimiz de vardır. Beklemek evrensel bir durum. Madem öyle işte böyle diyerekten; “beklemek” konulu bir kaç işi beğeninize sunuyorum. Afiyet olsun;

http://www.youtube.com/get_player

http://www.youtube.com/get_player

http://www.youtube.com/get_player

Ahkamlar

Switch to our mobile site