online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Merak ediyorum?

Bu seferki ahkamım konusunda sizden yorum bekliyorum. Hatırı sayılır sayıda kişi girip çıkıyor blog’a ama hiç biriniz söylediklerim hakkında iki kelam laf etmiyorsunuz. Bu konu biraz göreceli olduğu için siz ne diyorsunuz merak ediyorum.

Turkcell’in “Merak etmiyor musunuz?” 3G kampanyası hakkında insanler ne düşünüyor çok merak ediyorum.

Wieden Kennedy
imzasını taşıyan kampanya bence çıkış noktası olarak şahane bir fikre sahip; “Merak”. 24 saat bir şeyler idda eden, tartışan, didişen biri olarak kendimi günde bir kaç kere iPhone’umdan internete girip bir şeyler araştırırken buluyorum. İnterneti “merak” ile konumlandırmaları çok başarılı bence. (Wieden Kennedy’nin websitesine mutlaka gidin bakın)

Amma velakin, bu çıkış notkasından yola çıkarak yarattıkları kreatif işler konusunda aynı başarıdan söz edemeyeceğim. Teaser konusunu eski moda bulmama rağmen, altından gayet etkili ve çekici bir şekilde kalkmışlar, artı puanlarını hanelerine yazdım. Fakat şu an televizyonda dönen reklam filmi tam bir katastrofi bence. Sanki jingle‘in beste ve güftesini iki ayrı kişi birbirinden bağımsız bir şekilde yapmış ve yayınlanıncaya kadar da hiç dinlememişler. Hidayet, Amerika’da yaşamaktan olacak, merak kelimesinin telaffuzunda büyük bir problem yaşıyor. Ben güldüm açıkçası.

Ayrıca o ağlayan sesle kızına/torununa “seni gelinlikle göremeyecek miyim?” diye soran yaşlı teyze nasıl bir örnektir? Kendimi kötü hissedeyim diye mi koyulmuş oraya anlamadım. Ayrıca tezgahta maç seyreden adamın durumu nedir? Digiturk’un 3G ile telefonumdan seyredilir durumda olacağını sanmıyorum. Yani maç falan seyredemeyeceğiz telefonumuzdan, belki senede 3 milli maç seyrederiz. Sanki maçları seyredebilecekmişiz gibi yapılmasını da büyük bir üç kağıt olduğunu düşünüyor, Turkcell’e “böyle ayak oyunlarına gerek yok” demek istiyorum.

Bu arada kim yapmış bilmiyorum, sanırım Alamet-i Farika, üç antenli Turkcell zavazingosunun doktora gittiği filmi çok beğendim. Gerçi çok az yayınlandı ama kalbimi kazandı.

PS: “Düzeltme” isimli okuyucu düzeltmiş (haha) antenli zavazingoyu da Wieden K. yapmış.

Ahkamlar

Switch to our mobile site