online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

İstanbul'un nesi eksik?


Vilnius / Vilnius


Boston / Toronto


San Francisco

Yine Stumble Upon‘dan bir hediye. Pazar pazar evde pineklerken (yarın ajansa dönüş var) önüme attı stumble upon bu sayfayı, “al bak adamlar neler yapıyor” der gibi. Her Türk’ün yapacağı gibi hemen İstanbul’dan bir örnek var mı diye arandım ve tahmin ettiğim gibi hiç bir şey bulamadım, nada, zip, zero, zilch, nichts, niente, nulla, ni gota, niets, niks, rien, cero. Niye diye sorarsak kendimize, çünkü bizim duvarlarımızda “o şimdi asker”, “Çarşı”, “Ayşem” ve “Çukurcumalı” yazar en fazla. Merak ettiğim konulardan biridir bu, bizde niye duvar yazıları ve grafiti ilkokul 5 seviyesini geçmeyen yaratıcılıktadır? İzmit’ten bir stencil var sadece….

Hemen bakıyoruz dünyanın orasından burasından insanlar şehirlerde ne izler bırakmış: “written on the city

PS: Belki bana rast gelmemiştir ve aslında İstanbul’da şahane duvar yazıları vardır. Yazanların, yazmış olanların, hakkını yememek gerekir. Askerde öğrendiğim en önemli hayat mottosu; “hak geçmesin”….

Sonradan gelen edit: Bakındım internette, bizden de çıkıyor aslında akıllı yatarıcı işler ama Türkçe olmalarından kelli pek ilgi görmemişler bu sitede. Gördüklerinizi, yazdıklarınızı, bilgisayarınızda olan şeyleri bu websitesine yükleyin derim. Bizim de sesimiz duyulsun, şanımız yürüsün…


Bu çok iyi mesela…


Dubrovnik / Glasgow


Porto / Vilnius


Hong Kong

Ahkamlar

Switch to our mobile site