online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Kripoe beni affet!

| 02 . 02 . 2010

Son yazdığım İstanbul’un neyi eksik? isimli post’ta yazdıklarımı okuyan bir iki arkadaşım, mesela ajansımızın kreatiflerinden Esma, “ya cahil misin kör müsün? Asmalı Mescit’te yok mu graffitiler, duvar yazıları? Hani sarı yumruklar falan var.” dediler. Doğru ben oraları atlamışım sanırım. Galiba 15 milyonluk, kozmopolit olduğu söylenen megaköyümüzün sadece 500metre karelik bir yerinde böyle şeyler görmek beni kesmiyor. O yüzden söyleniyorum buralarda. Neyse sarı yumrukları unutmuşum gerçekten, aslında gayet beğeniyorum o işleri. Şimdi burada lafı geçecek diye ufak çapta bir araştırma yaptım. Üzülerek söylüyorumki bizden birileri yapmamış onları. Elin Almanı gelmiş çiziktirmiş. İsmi Kripoe’imiş Berlin’den gelir, şu sıralar İstanbul’da yaşarmış bu arkadaş. Ben bilmiyordum ama aslında bu camiada tanınan bir şahısmış. Bilmemek değil öğrenmemek… değil mi? İyi yapmış, sakın milliyetçi duygularla “gavur gelmiş yapmış” diyorum sanmayın. Ama keşke İstanbul’lu biri yapsaymış. Yani yine Adamlar Yapıyor biz seyrediyoruz durumu var.
 
 
Bu arada Esma’nın dediği gibi bu konuda sanırım biraz kör ve cahilmişim. Sokak Stilil diye bir blog keşfettim, benim yok dediğim şeyler aslında varmış. İstediğim yoğunlukta olmasa da hiç yoktan iyidir diyor devamını canı gönülden destekliyorum.
 
Sokakstili‘ne de mutlaka gidip bir göz gezdirin sadece graffiti hakkında değil Berlin, Londra, New York, İstanbul gibi şehirlerin sokaklarından fırlama bir çok konu hakkında şahane postlar, resimler, röportajlar var.

Bu arada statcounter sağolsun, verdiğim linklere ne kadar tıklanıyor görebiliyorum. Yazdıklarımdan daha çok keyif alabilmeniz için “mutlaka bakın, şahane işler” gibi söylemlerimi dikkate alıp link’lerime bir tıklayın derim.

Ahkamlar

Switch to our mobile site