online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

THY failblog'da işin ne?

Ajansta yeni bir iş durumu söz konusu oldu. Artık stratejist değil başka bir naneyim. Digital ortamlara saldılar beni. “Dilediğince koş, otlan” dediler. Lakin digital ortamlarda koşabilmem için önce emeklemeyi öğrenmem gerek. Nitekim konu hakkındaki bilgimin kullanıcı kıvamından ivedi bir hızla yaratıcı, kulak memesi, kıvamına gelmesi gerek. Über bir bilgi sağanağı beni bekliyor. Eh komşuda pişer size de düşer. Öğrendiklerimi “bakın bakın bugün ne öğrendim ey ahali” diye size de anlatırım.Neyse ajansta yaşananlardan kendi adıma çok memnun, çok mutlu bir o kadar da umutluyum. Askerlik süresince aksattığım internette surf etme alışkanlığımı, yeteneğimi yavaş yavaş geri kazanıyorum. 2-3 gün önce “Stumblırken” rast geldiğim bir site vardı “bir ara kullanırım” diyerekten bookmark ettim. Hemen ertesi gün arkadaşım Ahmet, Stumble’dan mesaj atmış. (Kendisine ve blog’u takip edip ilginç bir şeyler bulduklarında bana yollayan bütün eş, dost akrabaya bu vesile ile teşekkürü bir borç bilirim) Üstüne bugün THY failblog‘a sakız olunca, bunu bir çeşit ilahi işaret, vahi olarak kabul edip, post etmeye karar verdim.
Konu hakkında atıp tutmaya gerek yok aslında. Görsel kendi işini kendi görüp yapanlara lafını sokuyor, “aptalsınız” diyor. Düşene bir de ben vurmayayım, nitekim meslektaşız. Gerçi meslektaşız derken bu işten sorumlu arkadaşın halen bir işi olup olmadığını merak etmiyor da değilim hani.

Görelim….

Fakat dikkat çekemeden geçemeyeceğim bir durum var. Biz popomuzu yırtıyoruz, viral olsun, insanlar birbirine göndersin diye, işler çığ gibi büyüsün yayılsın diye. Sadece biz de değil, youtube ve benzeri siteler ölü doğan, viral olduğu hiç bir zaman su yüzüne çıkmayan videolarla dolu. Viral deyip de geçmeyelim o işler de su yakmıyor. Para harcanıyor onlar için de. Eminim THY de paralar yatırmıştır, çok bir faydasını görmedikleri, viral işlere ve yırtınmıştır yayılması, duyulması, konuşulması için ama gel gör ki nasıl o ölü viraller para dökülse de yerden kalmıyorsa, THY tonla para verse de bu işin yayılmasını önleyemeyecek. Hayat ne garip böyle gemiler falan.

Failblog link’ini bugün ajanstan Alp gönderdi, 3-5 dk sonra Şikago’da yaşayan bir arkadaşım Twitter’da yazdı. Alakasız 3-4 insan daha tweet’ledi dalga geçerek. Eli kulağındadır Facebook’a da düşer .

Smiepanic‘ten bulunmuş benzer işlerin en çok güldüklerimi de görelim….


Ahkamlar

Switch to our mobile site