online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Canon gördü, Nikon arttırır mı?


Canon see me! diye bir atraksiyon duydunuz mu? Duymamış olanlarınıza hemen bir özet geçeyim; Furkan isimli girişimci bir arkadaşımız çok istediği bir Canon kameraya sahip olabilmek için pazarlama/reklam dünyasını çok iyi kavramış olacak ki facebook ve blogspot üzerinden zekice bir atraksiyona girişmiş. Facebook’ta bir grup açmış, üyelere demişki “2010 tane portreye ihtiyacım var, Canon’un beni duymasını bana kamera vermesini sağlamak için. Çekin çekin yollayın”. insanlar da hem gruba üye olmuşlar (ben de oldum) hem de ellerinde “Canon see him!” yazılı kağıtlarla fotoğraflarını çektirip post etmişler (ben yapmadım). Hatta blog’lar açanlar, videolar çekenler, kekler pişirenler bile olmuş Furkan’ı desteklemek için. Ben sadece gruba üye olmakla bile “çocuğa yardım ettim” havalarındaydım, insanlar içselleştirmişler çocuğun davasını. Herneyse işin sonunda Furkan kamerasına kavuşmuş.

Biraz önce yemekte acaba bu bir Canon girişimi mi? Viral mi? Yoksa Furkan bu işi iyi kavramış zeki bir arkadaş mı? konulu muhabbet sırasında ajans sanat yönetmenlerimizden biri “hemen şu işi reklamcı kötülüğü ile kirletelim mi? Nikon’a gidip kampanya yapalım” dedi şaka niyetine…

Çok hoşuma gitti. Şahane bir Nikon kampanyası olur, Canon’a büyük çalım olur. Furkan kamerayı aldıktan 1-2 ay sonra yeni bir kampanya başlatır – “Nikon kurtar beni!” – “Canon’u aldım ama hiç memnun değilim, beni Nikon paklarmış. Nikon lütfen yardım et”.

Ahkamlar

Switch to our mobile site