online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

İstanbullu ne dinler?

| 04 . 03 . 2010

Biz neymişiz de haberimiz yokmuş. My City vs. Your City isimli bir projeye denk geldim. Projenin sahibi Michael Schieben isimli bir Alman genci. Çeşitli şehirleri Last FM‘den aldıkları datalarla karşılaştırıyorlar. Şehir sakinlerinin hangi müzisyenleri dinlediklerini görebiliyorsunuz. Şehirler ne kadar uyumlu insanlarla dolu onu görüyorsunuz. Çok şaşırtıcı bir resim söz konusu…

Parisien arkadaşlarımızla %37 aynı müziği dinliyormuşuz meğersem. Halbuki ben televizyonu radyoyu açtığımda Davut Güloğlu, Güllü, Demet Akalın ve türevleri çalıyor, bir yandan İsmail YK Facebook isimli inanılmaz şarkısını icra ediyor. Dinlemediyseniz mutlaka bir kulak kabartın ve okullarda okutulması gereken klibini illa seyredin. Dinlemiyorum ama Best FM’de Pink Floyd çalmadığına kalıbımı basarım. Sonuçta şöyle bir çıkarıma varabiliriz sanırım. Last FM‘den haberi olan kesim gayet güzel müzik dinliyor ve fena halde beyaz Türk.
Ayrıca 4-5 şehre baktım The Beatles her şehirde listede var. Adamlar vakti zamanında yapmış.
Bir de listedeki tek Türk gruba, Duman’a, şapka çıkartmadan geçemeyeceğim. Adamlar gerçekten şahane müzik yapıyorlar. Dünya çapında bilinmiyor olmalarının tek nedeni Türkçe müzik yapıyor olmaları. Kendilerinden tek ricam şarkılarına düzgün klipler çekmeleri. Bir tane güzel klipleri yok. Tavsiyem şöyle VCD (Gizem’den düzeltme geldi, Sinema TV ya da görsel sanatlar bölümü diyecekmişim, hatta onları boşverecekmişim, klibi Gizem çekermiş) bölümü olan bir okula gidip öğrencilerden klip çekmelerini istemeleri. Ödüllü yarışma açsınlar, Bilgi’den Mimar Sinan’dan falan şahane işler çıkacağına eminim. Hem Duman’ın sonunda iyi bir klibi olur hem de o çocuklar kendilerini göstermiş olurlar.

 

Ahkamlar

Switch to our mobile site