online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Her şeyi bilen adam Erman

Her şeyi bilen adam Erman, borunun da hasından anlıyor. Pakplast (Youtube’a düşmemiş daha buradan idare edeceksinz); Pakpen‘in yolundan giderek bize bir inanılmaz ünlü kullanımı daha sunmuş. Şu hayatta iki kişinin televizyon için yaratıldığını düşünüyorum; biri Mehmet Ali Erbil öbürü de Erman Toroğlu. Hadi Mehmet Ali konservatuar mezunu, tiyatrocu, yavşak, şakacı, sulu, patavatsız bir herif ama televizyon kafası çok çalışan bir adam. İnsanların 20 sene Çarkıfelek seyretmesini çok da garipsemiyorum.
Peki ya Erman? Kabzımal, futbolcu, hakem ve televizyon yıldızı!?. Öyle bir adam düşünün ki yanına aynı kodamanlıkta bir adamı (Şansal) alıp iki koltuk bir LCD televizyon ile saatlerce program yapabiliyor. İnsanlar da gözlerini kırpmadan seyrediyor. Türk futbolunda “penaltı mı değil mi? Erman Hoca ne diyecek” gibi bir gerçek var-vardı. Adama hoca denmesine de ayrı bir kılım. Aslında ben futbol jargonundaki hoca lafına baştan kılım.
Arada sırada bile olsa Erman Şansal ikilisini seyrediyordum ben de. Erman’ın acaip yorumlarını, laflarını, siyasi çıkışlarını, Türkçe’nin elastikliğini sonuna kadar kullanmasını, tavuklar hormonlu dediğinde tavuk satışlarının düşmesini, tuvalet kağıdı getirip yere sermek sureti ile pozisyonlara açıklık getirmesini seviyordum açıkcası. LigTV hata yaptı derim. Ama Pakplast için aynı şeyi söylemekte zorluk çekiyorum Yaşar’lı Pakpen reklamı kadar olmasa da fena bir reklam olmuş. Erman ne anlar borudan, fabrikadan da onu ombdusman yaptınız? Seda Sayan havası da yok değil gerçi Erman’da; hani sözüne güvenilir 3 Türk büyüğünden biri sayılabilir belki. Müziğe ve Erman’ın repliklerine hayran oldum. Özellikle otomasyon yerine otomosyon demesine ve “boru değil” diyerek lastikli Türkçe’mizin bütün faydalarından yararlanmasına bayıldım. Halk adamı olduğundan bütün karızmasıyla “0 insan” diye bağırındıktan 3sn sonra işçi kardeşleriyle omuz omuza durmasına da şapka çıkartırım.

Ahkamlar

Switch to our mobile site