online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Türkiye'de ayakkabı reklamı

Nedir bu Türk ayakkabı, terlik vs. sektörünün reklamcılardan çektiği? Nasıl bir eziyet* bu izleyicilere yapılan? Bir markanın köküne nasıl kibrit suyu sıkılır böyle acımasızca? Bu işin içinde ya İsrail’i kadın ajanlar ya da Amerikan CIA’yi var bence. Parmakları yok diyorsanız, ben başka bir açıklama bulamıyorum. Bana verilen askeri eğitimden yola çıktığımda, bundan başka bir sonuca varamıyorum.
Senelerdir kinetix, M.P. Metropolpolis, Ceyo, Yeşil, Polaris, Fortis, Twigy ve adını hatırlamadığım daha niceleri, enteresan filmler, ilanlar, jingle’lar ve en önemlisi büyük filozofik anlamlar içerdiğinden olsa gerek benim anlamadığım olağan üstü sloganlarla çıkıyorlar karşımıza. Her biri okullarda Dünyayı Kurtaran Adam’la birlikte okutulmaya değer işler bence. “Eurovison şarkısı” diye bir nane var ya, Türkiye’de de “ayakkabı reklamı” diye bir tür yarattılar.
Tamam belli ki tüketici profilini çok yüksek tutmamışlar, ama bir nesil gence “hadi hopla zıpla, giy çık, über şehirliyim kesinlikle varoşlardan gelmedim ayakkabılarıma baksanıza überler, yeter ki sen kendin ol, yeter ki iste, gezer herkes giyer, düşme yanarsın” gibi alakasız sloganlarla seslenildi. Yazıktır günahtır. Tüketicinin cebinde çok parasının olmaması, ona bu kadar kalitesiz reklamlar sunma hakkını vermiyor size. En azından prodüksiyonu biraz geliştirin, ne bileyim slogan konusunda biraz daha ince eleyip sık dokuyun. Yani şu İzmit’li yerel üretici kardeşimizin reklamından çok da farkınız yok. Rica ediyorum bana kulak verin üretici amcalar. Olayın vahamiyetini anlamanız için göstermek istiyorum; düşünün en iyisi bu…
Ama Gezer Terlikleri’ni “embed” ederek gizlemeyi göze alamadım. Bunları izlemezseniz kendinizi eksik hissetmelisiniz. Her şey çok güzel ama “Heryerde gezer herkes onu izler”!! Gerçekten mi? Bu mu bu filmlerin sonuna yazdığınız slogan?

*”Bize katıl” sloganını “be added to us” diye tercüme ettkleri işler var, üzgünüm.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=psSWl35RTvo]

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=dXwlLNvVLnw]

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=3aCznAIqUPQ]

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=1ndmASUEVxI]

Ahkamlar

Switch to our mobile site