online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Vodkadan hallice selam söyle o Mavi'ye

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=10979699&server=vimeo.com&show_title=1&show_byline=1&show_portrait=0&color=00ADEF&fullscreen=1

Binboa Kendi Şişeni Kendin Yarat Stop Motion Video from Binboa Vodka on Vimeo.

İçindekini çok beğenmesem de şişesini taktir ediyorum Binboa’nın. Hatta 40 yıllık Binboğa Votka’nın isminin Binboa Vodka olarak değiştirilmiş olmasına da şapka çıkartıyorum. Bu konuda ikrah edenler (Arzu ve Deniz bunu okuyorsanız lugatıma yeni bir kelime kattığınız için selam ederim) bu işten anlamıyorlar, pazarlama, marka imajı ne bileyim tüketici ne ister, ne bekler falan hiç hakim değiller bu konulara diye düşünüyorum. Stop motion şahane olmuş bence. Hatta kendi şişeni kendin yap muhabbetini de çok beğendiğimi söylemeden geçemeyeceğim.


Ayrıca bizim buralardan çıkan bir işe haddim olmadan yıldızlı pekiyi verip de Mavi’nin son zamalarda yaptığı iletişime değinmemek olmaz diye düşünüyorum. Türkiye dahilinde yurtdışında gördüğü “marka muamelesini” göremese de Mavi hem çok başarılı ürünler satıyorlar hem de çok başarılı iletişim yapıyorlar “Burası İstanbul” filmlerini ilk gördüğümde çok sinir olmuştum. Özenti gelmişti ama bugün serinin yeni filmi seyrettim, baba figürü de var artık işin içinde ve nedense ne değiştiyse hoşuma gitti. İstanbul’u yüceltiyor olması gururumu okşadı. Sanırım filmin olayı da bu. Elin adamı I love NY diye t-shirt yapıyor; Japonu, Hırvatı, Hintlisi çatır çatır giyiyor. İstanbul’un nesi eksik. Seviyorum ben bu Mavi’yi. Mavi reklamı deyip de Kusturica abimizin filmini, Cem Yılmaz’lı filmleri ve tabiki herşeyi başlatan “Çok oluyoruz” filmini göstermemek olmaz. Gerçi Nurgül Yeşilçay + Nejat İşler + Kenan Doğulu ve bir takim ünlülerle çekilmiş filmler de var ama deneme yanılma diyoruz ve üzerinde çok durmuyoruz.

Ahkamlar

Switch to our mobile site