online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Kenan İmirzalıoğlu uçana kaçana...
Kenan İmirzalıoğlu’lu Pepsi reklamında ana tema Kenan’ın kaşla göz arasında kendine manita yapmasıdır. Kenan abimiz köylü teyzeye yardım ederken kızından nemalanmayı da ihmal etmiyor. Anasına bakan bu kızı almaz ama kızın kendisini gören Kenan İstanbul’a döner dönmez tırdan atladığı gibi Range Rover’ına atlar kızı evinden almaya gider. Milliyet.com’dan öğrendiğimiz kadarıyla sevgilisinden de ayrılmış, yeni ufuklara yelken açmanın tam zamanı. Bu arada ben tam “öeef ne güzel kızmış” diye düşünürken Kenan’ın da gözlerinin açılması komiğime gitti. Bence kampanyanın devamında Kenan İstanbul’a gider teyzenin kızından özel ders alır, ÖSS’ye girer Haliç Üniversitesi’ni kazanır. Manita yolunda herşey mübahtır.
Bu arada Pepsi Co. reklamlarını seyredenler Türkiye’de cep telefonunun bir manitacılık aracı olduğu konusunda hemfikir olacaklardır kanımca. Kenan cepten gördüğü kızı kaldırmaya gider, Seda Sayan’ın (Seda’lı reklamlar hiç bitmesin, kendisine güvenimiz sonsuz nitekim) kontör verdiği köylü kızı manitasına sms atar ama manita aslında başka bir hatunu traktörüne atmıştır. Bir kasa dolusu insanla parti yapmaktadır. Kraktördeki hatunu ürkütmemek için öylü kızını elinin tersiyle iter. Kimin eli kimin cebinde, kim kime dum duma. Biz cep telefonu olmadan nasıl sevgili buluyorduk ya da sevgiliyi elimizde tutuyorduk acaba? Gerçi biz demeyelim benim zamanımda cep telefonu vardı, bir büyüğe danışmalı bu konuda…
Bu arada hem Lays hem de Pepsi reklamının neredeyse aynı olmasına ne diyorsunuz.? Tek fark Seda biraz daha “up town” takılıyor, Jimmy Choo’lar mı kirlenecek nedir tarlaya girmiyor, Kenan biraz daha halk adamı tabana iniyor. Ama ikisi de Anadolu’nun bağrında, vatana millete yararlı sanatçılar olarak avuç avuç kontör dağıtıyorlar. Pepsi Co. fark etmiş, köylü milletin efendisidir.


Bu arada yalvarıyorum şu linkteki Seda Sayan’a itafen yazılmış şarkıyı dinleyin…


http://www.timsah.com/getswf/v2/pr00QEQ0Za7


Ahkamlar

Switch to our mobile site