online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

D-Smart ve yağlı kazık

D-smart konusunda kim nasıl hissediyor bilmiyorum ama ben kazıklanmış olmanın dayanılmaz hafifliğiyle büyük uyuz oluyorum kendilerine. Ayrıca, bu sezon Beşiktaş’ın 4. olup UEFA’ya katılacak olmasıyla, bizi yine kazıklanma yoluna sokmasına daha bir uyuz olmuş durumdayım. Bile bile lades diyerekten bayılacağız paraları yine…
“Bir kere 400 küsür lira vereceksiniz bir daha hiç bir aylık ücret almayacağız” bilmem hatırlar mısınız D-smart ilk çıktığında olayın böyle cereyan edeceği konusunda bize yeminler etmişlerdi. Hatta Digiturk’e laf sokmuşlardı, “bizde de her şey var, futbol var, film var, dizi var ama aylık ücret yok” diye. Sonra ne oldu? Diziler, filmler, maçlar yavaş yavaş şifreli kanallara geçmeye başladı. Nerede bu düzenleme kurulu, rekabet kurulu, reklam denetleme kurulu ve bilimum kurullar? Nerede bu devlet? Açık açık yalan söylediler, yanlarına kar kaldı. Çok sinirliyim. D-Smart’tan bana geri kalan 10 Rusça, 36 Arapça, 4 İtalyanca ve 23 Katalan kanalı oldu. Ailecek çok dilli olduk. Saat 12den sonra bu kanalların hepsinin “ara beni boya beni” reklam kanallarına dönüşmesi de cabası.
Bir de şimdi bir reklam kampanyası başlatmışlar “D-smart’ınızı değiştirir misiniz?” diye. Gördükçe sinir oluyorum. Hem de teaser kampanya. Benim gibi teaser sever bir insanı bile soğuttular olaydan.
Yaptığım araştırmalara göre kampanyanın sonunda HD D-smart’a geçin diyeceklermiş. Yaaa oldu. Kazığın boyu yeterince büyük gelmedi, XXL’ını deneyebilir miyiz diye merak ediyorduk biz de. İyi oldu.
Hazır kazığın boyu konusunda ikrah ediyorum, bir de kazığı yedirmek için yaptıkları kampanyanın 3. sınıflığı, baştan savmalığı ve adiliği konusunda biraz söylenmek istiyorum. En azından güzel bir şeylerle gözümüzü boyayın be arkadaş. Reklam dediğin nanenin asli amacı bu. En azından dandik ürününü ayni dandiklikte bir kampanya ile duyurma. Biraz çaba göster alla pulla, uçur kaçır, bu ne? Rakibinin neler yaptığına, nasıl yaptığına bir göz at. Gerçi sanırım Digiturk’u artık kendine rakip görmediklerinden böyle bir kampanyaya “tamam olur” demişler. Daha önce bu kampanyaya göre uzay çağında sayılacak kampanyaları vardı. Şahan ve Avrupa Yakası’ndaki bilmemne ninenin oynadığı.
Haksız sayılmazlar, ben de D-Smart’ı Digiturk’e rakip görmüyorum. Kığlı ve Armani gibi aynı yola baş koymuş ama farklı taşıtlar kullanan iki markalar gözümde Biri Ferrari kullanıyor öbürü tabanvay. İnsan bir iki forum gezer, Ekşi Sözlük’e bakar; “benim markam hakkında ne demişler acaba” der, ona göre bir kampanya yapar. Hedef kitle nedir, marka imajı herşeydir susuzluk hiç bir şey, bu yaştan sonra ben mi öğreteceğim bunları size? Şu Taner denilen, reklam sektörünün Türkçe’ye attığı en büyük kazıklardan biri olan “bonus kafa” sıfatı ile tanımlamaktan kendimi alamadığım, adamı kullanmak nedir? Bu adamı kim sever? Kim sempatik ve komik bulur? Bu kampanyanın prodüksiyonunun adiliğinin mazereti ne olabilir? İlköğretim 3. sınıfından çocuklara mı çektirdiniz ucuz olsun diye? Paraları Zuhal Topal ve İbrahim Tatlıses’e vereceğinize düzgün bir kamera kiralasaydınız keşke. Yönetmen ve görüntü yönetmenini de keşke manav Hikmet Abi ve Kasap Kazım Amca yerine başka iki esnaftan seçseydiniz. Bir de utanmadan 30 tane çekmişsiniz. Anladım kafanızı aslında; halkın her tabakasından insanı yakalayalım ayağına köfteciyi, iş adamını, bakkalı kasabı, iconcan ve canan’ı yapıştırmışsınız 30sn’lik videolara. Samimi söylüyorum sinema tv 1. sınıf öğrencilerine verseydiniz daha kaliteli iş çıkarırlardı. En azından okullarında bulunan kameraları ve ışıkları kullanırlardı. Eğer daha önce kampanyanın filmlerini görmediyseniz bakın bakalım beni sinirlendirdikleri kadar sizi de sinirlendiriyorlar mı? Utanmadan 15 tane çekmişler ben sizin ruh sağlığınız düşündüğümden 4 tanesini
post ediyorum…

http://www.youtube.com/get_playerhttp://www.youtube.com/get_player

http://www.youtube.com/get_playerhttp://www.youtube.com/get_player

Ahkamlar

Switch to our mobile site