online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Youtube açılımı istiyoruz...

Yıl 2010, canım yurdumda 2 seneyi aşkın süredir Youtube yasaklanmış durumda. Bir ara “ce eee” yaptı, 2-3 gün açıldı, sonra yine sansür denilen çağdışı uygulamanın ardında kayboldu…
Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki savcılık yasaklıyor, sansürlüyor, “tü kaka” diyor. Başbakan ana muhalefet partisi başkanının yaptıklarını seyretmemiz için oraya yönlendiriyor. “Ben seyrediyorum, siz de seyredin” diyor.
Enteresan olan ve devleti aciz gösteren şey; bu internet denilen yerde sansürün hiç bir işe yaramadığının anlaşılamaması. Yasakladın da ne oldu, insanlar hala seyrediyor. Nerede senin güçlü devletin demezler mi adama? Durduramadığın bir şeye yasak koymak kadar komik bir şey yok. Ben mesela rüzgara yasak koydum dün. Artık esemiyor. İzin vermiyorum. Dünyaya rezil olduğumuzla kalıyoruz o kadar. Desteklersin, desteklemezsin sansür yasaları var ve yasaklı siteler bu yasalar dahilinde suç işliyor, ama zaten durdurmaya gücün yetmiyor bari yasaklama efendilik sende kalsın. Komik duruma düşme, dalga geçiyor(lar)uz seninle haberin yok.
Bir Aziz Nesin romanından çıkmaya çalışıyoruz, sonra bakıyoruz kurtuluş yok, içinde yaşıyoruz.

Ahkamlar

Switch to our mobile site