online pharmacy usa

     
  Subscribe to Adamlar Yapıyor by Email  |   Subscribe in a reader

Bu bu bu ne bu?

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=RjnUOBlKHLI]

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=bwfSKghd8-w]

Bir fenomen vardır bilir misiniz, hani insanın bir konu hakkında söyleyecek o kadar çok şeyi vardır ki kelimeler bir türlü ağızından çıkıp da gün yüzü göremez? İşte şu an o durumdayım. Bu filmler hakkında uzun uzun sosyolojik, etimolojik ve bilimium farklı olojik yorumlar yapmak. Asmak kesmek, iki ikrah etmek, birilerinden hesap sormak istiyorum ama dermanım yok.
Babam sevgili köpeğimiz Şaka kötü bir şey yaptığında bağırırdı “Bu bu bu ne bu?” diye. Şaka, en akıllısından bir Cocker olduğundan, hemen anlardı yaptığının fena bir şey olduğunu, kuyruğu bacaklarının arasında gider bir koltuğun altına girerdi. Sanırım bu Modoko reklamlarını yapanlara “bu bu ne bu” desem, aynı tepkiyi ve yüz kızarıklığını görmem çok zor.
Genelde bir post yazacağım zaman ilkokul 3. sınıf modeli, yazma kabiliyetim sınırlı olduğundan sanırım, giriş gelişme sonuç planlarım kafamda öyle başlarım. Fakat, o kadar farklı boyutlarda yanlış ki bu reklam nereden başlayacağımı nerede bitireceğimi gerçekten bilemiyorum.
Kızın saçlarının rengi, sesi, konuşması, giydikleri, söyledikleri her bir şeyi o kadar kötü ki ağlamam geldi.
Anlıyorum, bir şeylerle dalga geçmek için yapmışlar bu filmleri, abartmışlar komik olsun diye. Fakat bu cins bir işi, zaten değer yargıları çarpık, estetik kaygıları sınırlı, her an en küçük populer kültür dayatması ile şekilden şekile giren, dili hali hazırda yerlebir olmuş, günlük konuşma lugatları 10 kelime ile sınırlı insanlara sunarsanız gülüp geçmelerini, bir ders çıkarmalarını bekleyemezsiniz. Nitekim sokaklar, otobüsler, dolmuşlar böyle konuşan kızlarla dolu. “Aşk-ı Memnu’nun kitabı çıkmıaaaş” diyen kızlar etrafta kol geziyorlar.
Esra Ceyda kardeşler diye bir şeyler vardı bir ara, bakıp bakıp “ehehe salaklar” diye gülüyordu insanlar. Onların yaptıklarına söylediklerine salak diyip insanlar kendilerini üstün hissediyorlardı. Hatta onlar gibi konuşanlar, davrananlar ve gözükenler de onların üzerinden kendilerini iyi hissediyorlar. Bu kızlar tek başlarına değiller, istisna değiller. Her yerde var bu cins erkekler ve kızlar ve bu insanlar kaliteli televizyon programlarımızın eseri. Bir nesil “Hikmet Bülbül’ün über frikiği az sonra” haberleriyle bu hale geldi. Adiliğin bayalığın kendilerinde olduğunu anlayamadan.
Bir bu adiliğe, ikinci sınıflığa bir de Recep İvedik cinsi lumpen edebiyatına ve bunların yüceltilip populer kültür ikonluğuna getirlilmesine , yüceltilmesine, prim yapmasına tahammülüm yok.

Leave a Reply

Switch to our desktop site