online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Porsche VS. Mini

Eski Porsche çalışanı, günümüzün Kuzey Amerika Mini Ceo’su Jim McDowell’dan iyi deneme;
Jim abi Porsche Ceo’su amcaya “gel iki tur gazozuna yarışalım, el mi yaman bey mi yaman kralına hodri meydan” diyerek Facebook sayfasında yayınladığı bir video ile meydan okumuş. Lakin “ağır abi” Porsche hiç oralı olmamış. Hatta şahane bir mail ile durumu çok iyi kendi lehine çevirmiş. “Gazozunun parasını ben veririm, sen git mahallede misket oyna” demeye getirmiş. İkinci bir video ile mizahi tonu biraz daha artırılmış bir teklifte bulunmuş. Bakalım 21 Haziran’da neler olacak. Umarım Mini, Porsche’nin bu işe yanaşmayacağını düşünerek, bir B planı düşünmüştür. Yoksa gerçekten kendi aralarında misket oynamak zorunda kalabilirler.

PS: Kampanyanın videolari için Facebook sayfasını ziyaret edin… Buradan Google ve Youtube’u sansürleyen kamyon ve trenden sorumlu devlet bakanımıza ve yasaklama kararı getiren hakim ve savcılarımıza selam ediyorum.

Dear Jim,

Imagine our surprise to discover our former employee, now the head of Mini, has challenged us to a head-to-head race. As you surely know, Porsche has a long history of racing success, with more than 28,000 wins over the last 60 years. In our early days, we pitted ourselves against the giants, so we’ve been in your shoes.

But as you also know, Porsche doesn’t race for fame, stunts or publicity. We race to challenge ourselves; we race to push sports car technology; we race to translate every win on the track to our cars on the road. If you need a reminder of our intent, please take a look at this short video: http://tinyurl.com/37xdjqx

While your challenge seems like a fun and lighthearted campaign, we’ll stick to racing the way we have over the decades. We welcome you at Sebring, Le Mans, Daytona or any other sanctioned race where there is more at stake than T-shirts and valet parking spaces. We also invite you to any of the thousands of tracks around the world where Porsche owners compete each weekend.

Good luck with your race at Road Atlanta on June 21; we hope you enjoy the day.

Sincerely,

Detlev Von Platen President and CEO, Porsche Cars North America

PS2: Detlev abimizin verdiği link’e mutlaka bakın. Tokat gibi cevap diye buna derim ben.

Bu arada facebook sayfasındaki yorumlara bir göz attığımda Mini’nin aslında olası yarıştan, daha başlamadan, karlı çıktığını gördüm. Çok arabasever bir insan değilim. Kim kimi nerede nasıl geçer, hangi araba kaç basar hiç anlamam. Fakat, Mini’nin, fabrika çıkışı bir modeli ile, bir Porsche’yi çok da zorlayamayacağını tahmin ediyorum. Amma velakin bu meydan okuma sonrası kafamda “ulan acaba Mini gerçekten bu kadar hızlı mı? Güçlü mü?” gibi sorular oluşmadı da değil. Mini’nin marka algısını “Etilerli arabası” kafasından Porsche’yle, kazanamasa da, yarışabilecek bir arabaya yükseltmiş olduğu kesin.

Ahkamlar

Switch to our mobile site