online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Adamlar elle yapmış

Bir Twitter pasıdır bu iş. Bizim ajanstan arkadaşım Özge şu not ile tweet etmiş “Malzeme başarılı, çok para sıkıntıları da yok sanırsam. Ne güzel.” Tam bir Adamlar Yapıyor hikayesi bu kanımca. Özge de, her reklam ajansı çalışanı gibi, “kampanya yapmak istiyoruz, çok zihni-sinir fikirlere ihtiyacımız var ama paramız yok” akımından muzdarip insanlardan ve bu akımın sadece Türkiye ile sınırlı olduğunu da sanmıyorum. Finlandiya’da da, Honululu’da da hatta Amerika ve İngiltere’de de müşterinin reklama harcamak isteyeceği ekstra dolarcıkları yok. Nereden kıssak kardır kafası global bir durum. Ama işte bu blog’un çıkış noktası olan “adamlar bir şekilde yapıyorlar, müşteri bir şekilde bütçe ayırıyor, bir şekilde ikna ediliyor” kafası bu billboard’da da gözümüze gözüze çarpılıyor. 
Şu el emeği göz nuru iş, alışıla gelmiş bir billboard’dan nereden baksan 2-3 kat daha pahalıya gelmiştir. Ama dikkat çekiyor mu? Bence çekiyor. 
Bunun yanında böyle işler görünce düşünmeden edemiyorum; acaba sektör dışındaki genel geçer tüketicinin umrunda mı? Yaratıcı iş görünce bir durup bakıyor mu? “Vay be adamlar elle outdoor çalışmışlar” diyor mu? Ama asıl önemlisi gidip bir paket Lays alıyor mu? Nitekim bütün bu çığırtkanlıkların asli görevi, işin önünden gelip geçenlere malı sattırmak. Yoksa ajansın yaratıcılığını göstermesi için vermiyorlar o paraları… 

Ahkamlar

Switch to our mobile site