online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Yeni Twitter geldi haaanıımmm...

Pro-Twitter’cı mısınız yoksa Twitter’ı salak bulanlardan mı bilemem, ama sitenin interweb üzeri sosyal hayatımızı ve dolaylı olarak “gerçek” sosyal hayatımıza etkisi azımsanamaz duruma geldi (doğruya doğru Türkiye’de hala 100-150bin kişi gibi ufak bir insan grubu üzerinden bir genelleme yapıyorum). Sana bana olan etkisini bırak, koskoca ülkelerin gidişatını etkileyen bir fenomen kendisi; bkz: İran’dan gösteri haberleri.
Twitter bahsi açılınca dışardan konuşanların ortak lafı var; “insanlar ne yaptıklarını, ne giydiklerini yazıyor salak salak”. Bu tez evrimi “insan maymundan geldi” gibi açıklamaya benziyor gözümde. Ucundan doğruluk payı var, ama tamamen yanlış. Twitter benim için manken şarkıcı tayfasını izleme, onların gittiği yediği giydiği şeylerden haberdar olma yeri değil. İlgi alanlarım dahilinde söz sahibi insanlardan, yayınlardan haber alma mecrası. Gerçi ilgi alanlarınız arasında Demet Akalın varsa ben kimim ki eleştiriyorum, gidin Demet Akalın’ı follow edin. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz umarım!
İşin güzelliği ilgilendiğiniz normal şartlarda konuşma fırsatı bulamayacağınız ünlü ünsüz, ilgili bilgili bir yığın insana bir klavye uzaklığında olmanız. Bir reklamcı için Bogusky‘den direkt cevap alabilmek, ya da onun verdiği bir link’ten yararlanmak oldukça değerli mesela.
Bu blog Twitter’dan ne kadar ekmek yiyor bir bilseniz…
Bir de ne yalan söyleyeyim magazin yavşaklığı! konusunda bir numara, inanılmaz dedikodu dönüyor. İnsanlar birbirine giriyor, saç saça baş başa. Çok eğlenceli.
Neyse uzun lafın kısası Twitter yeni uygulamalar ve yeni bir tasarımla geliyormuş, eli kulağındaymış. Bir de tanıtım videosu yapmışlar. Aşağıda buyrun seyredin…

http://www.youtube.com/get_player

Ahkamlar

Switch to our mobile site