online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Gap estetik yaptırmış

Markalar arasıra çeşitli değişimlere, yeniliklere giderler kurumsal kimliklerinde. Logo değiştirirler, kurumsal renklerinde, sloganlarında ya da maskotlarında beğenmedikleri, artık işe yaramadığını, kurumsal özelliklerini yansıtmadığını düşündükleri köşeleri yontar tüketicilerine yeni işler gösterirler. 
Gap’de böyle hissetmiş olacak, logosunu değiştirdi. 
Türkiye’de hala eski logosunu kullanıyor olsa da Amerika websitesinde artık yeni logosu boy gösteriyor. Yeni logoyu açıkçası hiç beğenmedim. Bilişim ya da teknoloji şirketi havası vermiş. İşin kötüsü yeni logoyu seçmek için bir yarışma açmışlar, yarışma sonucunda bu logo birinci olmuş. Aşağıda yarışmaya katılan bir kaç (benim beğendiğim) örneği görebilirsiniz. Buradan da bütün logoları görebilirsiniz. 
Bu kadar güzel logonun arasından ipi yukarıdakinin göğüslemiş olması talihsizlik olmuş Gap için. Niye değişime gitme ihtiyaçlarını bilemiyorum ama sıkı bir Gap müşterisi olarak kişisel fikrim yenisinin çok fena olmasından öte, yeni bir kurumsal kimlik ihtiyaçları yoktu. Ama dediğim gibi niye yaptıklarını bilmediğim gibi atacakları çeşitli adımlar için gerekli bir durum da olabilir bu değişiklik. Hariçten gazel okuyor da olabilirim.
 

Musical Chair

Ahkamlar

Switch to our mobile site