online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Hayvan severlere özür

Öncelikle bir hayvan sever olduğumu bildirmek isterim. Kediye köpeğe, su aygırına kötü davranan, öldüren adama adam demem, küfür ederim. Gücüm yeterse tokat da atarım. Ama doğru söylemek gerekirse tekil sıfatı “hayvan sever” olan insanlardan pek de pek hazzetmiyorum. Hayvan sevme durumunu abartıp, “kedilere su vermiyorlar sıcak yaz günlerinde” diye ağlayanlara biraz kılım. Bu da benim ayıbım olabilir. Reklamda timsah patlattılar diye ayaklanan Avusturyalı hayvan sever sivil toplum örgütlerine de biraz kıl oldum. Bu bizim buradalarda çeşitli meslek gruplarının “hemşireleri salak gösterdiniz, postacılara don giydirip onurumuzla oynadınız” diye ayaklanılmasına benziyor. Olayı pek kavrayamama durumu bu…
Gerçekten bir timsah patlatmış olma ihtimalleri nedir? Ya da bunu gören birinin timsah patlatmaya çalışma ihtimali?  Bunu deneyecek kadar salak adam o patlayıcıyı kontrol edemez denerken kolunu bacağını havaya uçurur. Bu da ona müstahaktır.
Sanırım Bundaberg ve reklam ajansı da benim gibi düşünmüş olacak ki ucundan testis geçmiş. Eğlenceli olmuş. 
Konuyu anlatmak gerekirse Bundaberg isimli rom markası bir reklam filmi yayınlamış (1.video), hayvan severler ikrah etmişler. Timsah patlatma sahnesi hakkında. Bunun üzerine marka bir de “özür” filmi yayınlamş. Bu filme de insanlar isyan edince bir özür filmi daha yayınlamışlar. Ben biraz bakındım acaba gerçekten insanlar bu filmlere isyan etmişler mi diye ama çok fazla bir şey bulamadım. Kampanya stratejisi, oyunu, alavera dalaverası da yapmış olabilirler bilemedim. 


Dip not; hayvanlara eziyet edenin tırnakları sökülmeli. 
Şuradan izleyebiliyoruz filmleri…

Ahkamlar

Switch to our mobile site