online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Sansüre sansür

http://1.bp.blogspot.com/_KGWRsFc-Obk/SeHCaob3tNI/AAAAAAAAAm8/6_uhFvc2vzI/s400/1776cdd6ca4fe172660cd3945d75efd661e1471a.jpg
Şimdi baktım, tam 7 gün olmuş. 7 gündür satın aldığım domain adresime erişim sağlayamıyorum. Stat’lerime baktım günlük ziyaretçim 36’ya düşmüş. Hepsi çeşitli Avrupa ülkerlerinden gelen okuyucular. Niye mi? Çünkü onlara sansür uygulanmıyor, bir yerlere erişimlerine engel konulmuyor. 
Sevgili Digiturk, Blogger’dan domain almış sitelere erişimi mahkeme kararı ile engelletmiş. Nedeni, çok emin değilim ama, yayınlarının şifresiz yasa dışı şekilde bloglar’dan yayınlanıyor olmasıymış. Yine bu sefer insaflı davlanmış Digiturk. 2008 yılında da buna benzer bir engel ile karşılaşmıştık, o sefer bütün Blogger sayfalarını (Google servislerini) kapatırmışlardı. Bu sefer para verip domain alanlarla yetinmişler sağolsunlar. Bu nedenle bir süre, artık ne kadar sürer bilemiyorum nitekim Youtube 3 sene yasaklı kaldı, yayınıma http://adamlaryapiyor.blogspot.com’dan devam edeceğim. 

Doğru söylemek gerekirse Digiturk’un bu hamlesini biraz embesilce de bulmuyor değilim. Yasadışı yayın yapan site kendine başka bir domain alır. Yine yasadışı yasadışı hayatına devam eder. Blogger’ı engelleyerek durduramazlar bunu. Amma velakin ben ve benim gibi bir sürü eli kalem tutan iyi kötü okuyucusu olan blogger’ı kendisine düşman etti. Mesela şu an başlamak üzere olduğum Digiturk’e kin kusma seansı eğer bu erişim yasağı olmasaydı hiç bir zaman hayata geçmezdi… 
Zaten son zamanlarda kendileri hakkında iyi hiç bir anım olmayan bir marka Digiturk. Tek tutunacakları dal rakiplerinin olmayışı ve lig maçlarını yayınlıyor olmaları. İkrah edesim dayanılmaz bir düzeyde, mesela kumandaları ve uydu alıcıları (decoder) hakkında söylenmeden geçemeyeceğim. 10 senede 3 tane farklı uydu alıcısı gördük herbiri bir öncekinden beter. Kumandalar kırılır bozulur, geç tepki verir, kanallar değişmez. Uydu alıcıları kitlenir, bağlanamaz, bir yağmur yağar rüzgar eser yayınlar kesilir. Şu son film kanallarını 10’a çıkarma hamlelerinden bahsetmeyeceğim bile. Ne oldu sanıyorlar yedik mi? Daha mı kaliteli oldunuz. Ben size durumu anlatayım, durum şu; artık boktan boktan filmleri daha çok kanal üzerinden gösteriyorsunuz. Comedy Max kanalında yayınladığınız diziler aşağı yukarı 10 senelik diziler, ya da 1-2 sezon yayınlanıp iptal edilenler. 

Buradan bu ülkede yaşamayı olabildiğine sıkıcı, zor, keyifsiz hale getiren devletime ve buna çanak tutan, işgüzarlıkta sınır tanımayan insanlara ve markalara selam ediyorum.
PS: Digiturk konusunu resmi bir kaynaktan değil fakat bin değişik yerden duydum. Olur da “yok onlar yapmamış, öyle değil doğrusu” diyeniniz varsa çanak tutma konusunda söylediklerimi geri alabilirim. Gerisi baki kalır.


Ahkamlar

Switch to our mobile site