online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Starbucks logosun'da minimalist kafalar.... ama logoyu büyütelim beyler

 

 starbucks logo
http://c.brightcove.com/services/viewer/federated_f9?isVid=1
Sevdim ben bu işi, minimalist logo seviyorum. Nike da logosundan “Nike” ibaresini ve “Just do it” lafını çıkartıp sadece swoosh’u bıraktığında hayranlık uyandırmıştı bende. Demiştim “helal olsun heriflere artık  “Nike” demek zorunda bile değiller, bir swoosh yeter”. Sıra Starbucks’da, artık bu yeşil hatunu görenler “neydi bu ya?” demeyeceklerine göre tipografiyi şutlamanın zamanı gelmiş demektir. Hoşuma gidiyor markalardan böyle keskin hareketler görmek. Darısı bizimkilerin başına…
  starbucks logo

Bir de, Gap görsün logo nasıl yenilenir öğrensin. Sonra “şaakkaaaa” demek zorunda kalmazlar. Tükürdüğünü yalamak hoş değil. 

PS: Hepsi iyi güzel ama Starbucks CEO’su tam bir  samimiyetsiz Amerikalı işadamı resmi çizmiş. O kadar samimiyetsiz ki politikacı gibi. Metni okurken, içinden “gelsin paralar” dediğine 1’e 3 veriyorum.

Sonradan gelen edit: Starbucks gurubuna şapka çıkartmamak elde değil. Daha önce olumsuz post’umdan sonra yaptıkları gibi olumlu yorumlarıma da yarım saat geçmeden yorum yaptılar. Beğeniyorum bu “hands on” durumları. Sosyal mecrada markaların bu kadar cabuk hareket etmeleri Türkiye’de alışılmış şeyler değil. 

Kaynak: Creativebits

Ahkamlar

Switch to our mobile site