online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Super Bowl

https://i0.wp.com/thefastertimes.com/nonsensenews/files/2010/02/super-bowl-xliv.jpg?w=620


Her sene Amerikan reklam sektörünün en şahane en bomba en en filmlerinin sahne aldığı Super Bowl geçen Pazar vuku buldu. FOX TV bu sene reklam kuşağının 30 saniyesini 3 milyon dalırz’a satmış. Allah arttırsın diyorum. Bir de oradan buradan okuduğuma göre Amerikan otomotiv sektörünü dönüşü Detroit’in yeniden doğuşunun ayak sesleri olmuş. Yıkılmadık ayaktayız nidaları yankı yapmış Super Bowl’da(Bakınız: Eminem’li Cystler filmi). En son gazetelerde Detroit hayalet şehir oldu. 13bin dolar’a ev alınıyor haberleri vardı. Bunun dışında enteresan bilgiler olarak Super Bowl günü bir Amerikan Coni’si ortalama 59 dolar harcarmış, senenin en çok bira içilen 8. günmüş (acaba en çok hangi gün içiyorlar?) Maç 60 dakika sürüyor bu süre içerisinde 30 dakikalık reklam kuşağı var. Gelsin paralar. Bir de Super Bowl günü ve ertesinde antiasit satışlarında %20 artış oluyormuş. Ayılar ne yiyorlarsa mide fesatı geçiriyorlar ertesi gün… Bu arada Coca Cola’nın 2 adet 1 dakikayı geçen film yayınlamış olması da dikkatimizden kaçmadı. Pepsi Max’in de 3o saniyelik 3 filmi var…
Okul yıllarımda baştan sona seyrederdik hey gidi günler hey. Şimdi ise oradan buradan toplamak lazım bütün filmleri. Çok zor iş gerçekten. Bu sefer biraz kolaya kaçmak zorunda kaldım, affınıza sığınıyorum. 

Takip edip beğendiğim, içten içe kıskandığım “elmaaltshift” oturmuş hepsini toplamış, şahane bir post yapmış. Bildiğiniz amme hizmeti. Ben aşağıda bir iki tanesini paylaştım, ama asıl kaynak yukarıdaki linkte. Bu Super Bowl niyetine bütün markalar büyük paralar harcıyorlar, hepsi iyi güzel ama yayınlanan programın hedef kitlesi nedeni ile  espiri, komiklik dereceleri oldukça standartın altında bence. Herkesin anlayacağı, hiç kimseyi kaçırmayan film yapma derdindeler. Demek istediğim çüküne Pepsi Max çarpan adam bana çok da komik gelmiyor. İçlerinde satır aralarında ince espiri yapan, sosyal mesaj verenler vs. de var ama genel olarak alt sınıf, az öğrenim görmüş sarhoş adama yönelik olduklarından bana yaşım da ilerledikçe gittikçe daha “ucuz” gelmeye başladılar. 


 

PS: Görmediyseniz mutlaka google’in anasayfasına bakın, yine kendilerini aşmışlar.  Denizlar Altında 20bin Fersah… oh yeah!!

Ahkamlar

Switch to our mobile site