online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

İnsanların hayatına renk katın

Bu işi görünce önce “kör bir insanın ne renk giydiğini görmekten daha önemli problemleri var, bunun mu peşine düştün ey Jotun” dedim. Hemen akabinde bir arkadaşım bir feyşın blogger’ın link’ini yolladı. Kız çok güzelmiş, güzel giyiniyormuş, öyleymiş böyleymiş. Blog’a bakıp kızın her gün işe giderken giydiklerini nasıl ölüm kalım meselesi yaptığını gördüğümde, Jotun’un sosyal sorumluluk kampanyası hakkında düşündüklerimden utandım.

Doğrudur, renkleri göremeyip giyinememek bir körün hayatta karşılaştığı engellerden sadece biri ve belki de en küçüğü ama yine de benim günlük hayatımda karşılaştığım engellerle karşılaştırılamayacak kadar büyük. Eminim bu yazılımın benim şu an akıl edemeyeceğim farklı farklı kullanım alanları olacaktır bir kör için. Ben akıl edemem çünkü onların gözünden bakamam hayata. Ama sadece giyinirken bile hayatlarını kolaylaştıracaksa neden olmasın. İnsanlar bu kolaylıktan neden mahrum kalsın? Hele ki yapacağımız tek şey orada burada videoyu paylaşmak ve insanların seyretmesini sağlamaksa. Kedi videosu bile paylaşıyoruz bence bunu da yaparız. 

Ayrıca Murat Demirok’un son lafı çok fena koydu. “İyi ki varsınız, biz de varız”. Bu ülkede hem  engelli insanlar yokmuş gibi yapıyoruz. Bu sefer yoklarmış gibi davranmayalım.

Ahkamlar

Switch to our mobile site