online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Otuzbirci diye bana mı dedi?

Kerimcan, Adamlar Yapıyor’u beslemeye devam ediyor. Ama bu sefer ortası biraz kinaye ile karışıktı galiba. “Bunu da koysana, koyabilirsen” der gibiydi. Ben sol eğilimli bir okula gittim. Bizim okulda biznıs okuyanlara salak denir, dışlanırlardı. Hocalar gösterilere gider tutuklanır dersler kaynardı. Biznıs hocaları ile bizim bölümün hocaları aynı yerde yemek yemezlerdi. O yüzden, işim gücüm biraz tezat da yaratsa, severim böyle işleri. Popüler kültür ve sistem eleştirisinin yanında yatarım, yemem. Yayılsınlar isterim. Burada da bir kaç kere değindim, ben reklamın sosyal sorumluluk sahibi olanını severim. Diğerlerini de bu kadar antipatik bir misyonu bile yaratıcı bir şekilde yapabildikleri için saygı ile karşılarım. Yoksa insanlara istemedikleri bir şeyi yaptırıyor olması, bütün benlikleri ile sevdikleri ve ölümüne ihtiyaç duydukları parayı yalan dolan, göz boyama ile harcatması fena bir şey olmanın ötesinde yıkıcı bir şey tabii. İnsanlar ne mutsuz hayatlar sürüyor; bu inanılaz embesil, ulaşılması imkansız standartlarda yaşamaya çalışırken.


Ama bu videoda bir ara bana otuzbirci denmiş gibi geldi. Orayı pek sevmedim. Aslında üzerime de alınmamam lazım galiba. Nitekim ben plazada çalışmıyorum, bizim ajans boğaz manzaralı bir villa şekerim. Ona da kavşak değil yavşak denir bizim köyde. Biraz diksiyon çalış da gel. 

Şaka bir yana THY viraline iyi geçirmişler. Espiri ile karışık sosyal mesaj çakmışlar. Yayınlamak, yaymak da bizim boynumuzun borcu.  
Nitekim bize kalsa sweatshop denilen şey ancak Çin’de olur, Vietnam’da olur. Sweatshop ne arar la İstanbul’da?

Ahkamlar

Switch to our mobile site