online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Greenpeace'den VW'e büyük gol


Hepimiz VW’nin küçük veletli filmini seyrettik, bayıldık. Facebook’ta Twitter’da, blog’larımızda paylaştık 1902745 trilyar kere seyrettik. Zaten nedenini bilmediğimiz bir şekilde VW’e ayrı bir sempatimiz var (nedenini bilmeyenlere alt yazı geçeyim; DDB network’ünün dünyanın 4 bir yerinde yaptığı şahane reklam kampanyaları sayesinde seviyoruz bu markayı). Eh bu sevgi de perçinlendi sarışın velet sayesinde. Ne kadar tatlıydı değil mi? 

Biz bu tatlı veledin ötesine geçemezken Greenpeace farklı bir detaya takılmış. Bu kampanya üzerinden VW’e yüklenen bir kampanya başlatmış. VW Dark Side gayet başarılı. VW’i karbon emisyonunun yarı yarıya indirlmesi için yapılan yasa çalışmalarını baltalamakla en azından destek olmamakla suçluyorlar. Büyük ihtimalle de haklıdırlar. Son zamanlarda bu yeşil adamların pahalı ve yerinde kampanyalarını görür olduk. Bkz: Barbie işi.  Biraz önce ajansta küçük bir muhabbeti döndü nereden geliyor bu değirmenin suyu, nasıl yapılıyor diye konuştuk. Çeşitli spekülasyonlar yapıldı, ama kesin bir sonuca varamadık. Biri İstiklal’de para toplanayn kızlardan geliyor dedi, ben probono yapılıyor olabilir dedim. Öbürü başka bir şey dedi…. 

Neyse iş çok başarılı bence, iyi görmüş, iyi vurmuşlar. Top ayaklarına oturmuş. Join the rebelion!! Join diyorum çünkü joinmezseniz ikinci filmi seyredemiyorsunuz.
PS: Acaba bu iş için Star Wars’a telif ödüyorlar mıdır?  Bir delik bulmuşlardır herhalde yoksa çok yazar.

Ahkamlar

Switch to our mobile site