online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

5 Ahkam Kesilmiş

Çok Gezenler Kulübü

 

Ayıptır söylemesi bu haftasonu ben de Çok Gezenler Kulübü üyesi bir blogger olarak ilk hanutsal gezime çıkıyor ve “ver elini Kopenhag” diyorum. Pegasus sponsorluğunda Hazal Yılmaz liderliğinde gidiyoruz. Çok heyecanlı olduğumu belirtmek isterim. Kopenhag’a ayak basar basmaz öncelikle “seni yenmeye geldim Kopenhag” diye bağırmayı düşünüyorum. Akabinde çeşitli araştırmalar yaptım (araştırmacı seyyah Eren modu) gitmek görmek istediğim bir kaç yer var onlara koşuşturacağım. Bu arada Pegasus “I ike you” demekten kendimi alamıyorum, işin içinde benim de olmamdan kaynaklı samimiyetimizin dışında bu Çok Gezenler Kulübü atraksiyonunun iyi bir hareket olduğunu düşünüyorum.  Pegasus Twitter’da pazarlama kampanyası yürüten ilk Türk markası amma velakin bu vizyoner durumdan sonra çok fazla seslerini duymadık. Çok Gezenler Kulübü ile artık avaz avaz bağırır durumdalar. Aferim.

Bu arada Twitter’da #cokgezenlerkulubu hashtag’ini kullanın bizi takip edin. Bunun dışında  Çok Gezenler Kulübü ‘ne üye olun kimbilir belki işinize yarar….

Şimdi araştırmalarım sonucu Kopenhag’da yapmam gerekir diye düşündüğüm atraksiyonları sıralıyorum.. (önem sırasında değiller, buldukça yazdım)

1- The Museum of the Danish Resistance (Frihedsmuseet) – İkinci Dünya Savaşı dönemini severim. Gidip görmek öğrenmek lazım.

2- Tivoli kesin görülecek. Her bir yerde “aman çok güzel aman öyle böyle değil” diye yazılar okuyorum merak ettim.

3- Strøget, Normann  ve Nørrebro- Gizem’e ve kendime biraz alışveriş yapmak lazım. Belki güzelinden bir güneş gözlüğü bulurum.

4- Etrafta amaçsızca bisiklete binip, etrafta dolanmak “aha burası bir kahve için güzel mekan, öeeff burada bira içeriz” dediğimiz yerlerde oturup semirmek. Allah sizi inandırsın Bycykler diye bir sistemleri var bu minimal insanların, öyle etrafta duran bisikletleri alıp gezebiliyorsunuz.

5- Ny Carlsberg Vej 68 – Sanatsal aktivite yapmak lazım mutlaka. Biraz daha araştıracağım şöyle güzelinden bir iki galeri gezmek istiyorum. Salon duvarım boş belki genç bir Danish sanatçı bulur geleceğe yatırım yaparım.

6- Freetown Christiania –  copy&paste and Google it.

7 – Vesterbro – Enteresan bir yermiş, eskiden kerhaneler varmış, uyuşturucu satılırmış vs. kentsel dönüşüm planı ile bir hayli temizlenmi ama hala çok da güvenli değilmiş. Yeni yeni irili ufaklı dükkanlar kafeler açılıyormuş. Hip bir yermiş gidip görmek gerekirmiş. Hem de City Museum’dan bir mp3 alınıyormuş, mekanı dolaşırken neyin ne olduğunu anlatıyormuş size.

PS: Giden, gören bilen varsa mıutlaka bir şeyler tavsiye etsin, orada biraz havam olur diğer blogger’lara karşı.

Comments

 1. Tamay Seker

  -Carlsber gMüzesi: Giriş ücretine içerdeki barda iki bira dahil. Gift shop’u güzel.
  -Süper Roden’ler görnek için Glyptotek Müzesi. Merkez tren ist. çıkışında sağ tarafta ki kaldırımı yürüyerek devam et.
  –Her nekadar turistik olduysa da mutlaka Christiania. Hala “zom” yerleri var. Çay bahçesi kıvamında ot bahçeleri. Fotoğraf çekme alanlarına dikkat edin, kurallara uyun.
  -Luisiana Modern Sanat Müzesi
  -Tivoli’ de hiç bir şey yok.
  -Bira içmek ve tüm Kopenhaglıları görnek için Nyhavn (liman bölgesi)
  -Danish Museum of Art and Design. Tren ist. yakınlarında, yürüme mesefesinde. Güzel hediyelikler..
  -Vakit olursa güzel bir semt ,Osterbro
  -Trenle Malmo yarım saat.
  -Dünyanın en iyi rest. seçilen Noma, Strandgade 93,

 2. Tamay Seker

  Saçma sapan imla hatalarım için özür dilerim, çabuk çabuk yazarken klavye ile boğuşmaktan

Ahkamlar

Switch to our mobile site