online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

2 Ahkam Kesilmiş

Assolist Snickers

 

http://www.youtube.com/watch?v=1pnjtxfIJDE&feature=related

 

Çok güldüm, “çok şahane bir iş olmuş” dedim içimden. Hatta Gizem’in içini sıktım her çıktığında “ben bu işi çok beğendim” diye diye. Türkiye’de yapılmış Snickers reklamı! hem de çok başarlı! Alabildiğine hoşuma gitti. Bunu başka ülkelerde de yayınlarlar diye düşündüm. Hatta Gizem’e Snickers’ın global reklam stratejisini anlattım. “Betty White’lı reklamı var çok nefis” dedim. Sonra aklıma geldi; bunların bir de “Diva” diye bir filmleri vardı. Aretha Franklin oynuyordu Aradım buldum, bütün keyfim kaçtı. Tamam biri arabada bir taşınırken vs ama oldu mu bu şimdi? Snickers gibi bir marka, lokal film yapmaya yanaşmışken hazır, nasıl böyle çakma iş yapılır? Filmlerin ana teması zaten belli, istenen bunlara benzer bir oyuncak bulmakken nasıl aynısını yaptınız bea yiğitlerim?Hayal kırıklıklarımla başbaşayım.

Ama yine de çok komik olduğunun hatta orjinalinden daha komik olduğunun altını çizmeden geçemeyeceğim. Keşke özgün ve komik olabilseydi…

 


Comments

  1. Ben hayalkırıklığına uğramadım, bence güzel bir adaptasyon olmuş. Özgün olsaydı da aynı şekilde beğenirdim, adaptasyon olunca da fikrim değişmedi. Sonuçta gidip twixten ya da albeniden alıp yapmamıslar, snickers globalden alıp bizim kültüre uyarlamışlar. Şahsen beğendim. Zaten severim böyle absürd metaforik işleri.

  2. Bizimkisi biraz göbekli ve bıyıklı olmuş.Uyarlamaları fena değil 🙂

Ahkamlar

Switch to our mobile site