online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

3 Ahkam Kesilmiş

İnanlar İnşaat'ın reklam denilen şey ile imtihanı

Şu sahne karizması denilen şey enteresan bir olgu. Yoksa yok, öğrenilen, sonradan kazanılan, parayla satın alınan bir şey değil. İmrenilecek de bir şey. Mesela İnanlar İnşaat’ın sahibi Serdar Bey’i ele alalım. Kendisinde 0 (yazıyla sıfır) sahne karizması var ama oturmuş reklamlarda oynamış. Sahne karizması olmadığı için inandırıcılığı da yok kendisinin. Söylediği hiç bir şeye inanmadım, paramı alıp kaçacak gibi bir sırıtması var ki beni benden alıyor. Kendi bile inanmıyormuşcasına bir ses. Üzülerek söylüyorum ama bu reklamda oynama sevdası sizin için hiç sağlıklı değil Serdar Bey. Olayınızı anlıyorum; “benim Ali Ağaoğlu’ndan ne eksiğim var” dediniz. “O herif yapıyorsa ben de yaparım, hatta daha iyisini yaparım” dediniz. “Oyuncuya para vermeyelim ben çıkarım” dediniz. Reklam ajansı da gaza getirdi.  Ben bu maceranın sonunu hemen özet geçeyim üzerine para vererek Ali Ağaoğlu’nun kopyası, çakması, onu takip eden oldunuz. Afiyet olsun.

 

Serdar Bey’in rol kestiği filmi ararken inanılmaz başka bir şeye de rastladım. Hemen seyredelim…

Yukarıda söylediklerimi geri alıyorum İnanlar İnşaat’ın vizyonu ve gelecek algısı konusunda çok yanılmışım.

Allahım sana geliyorum, ne içtiniz siz kuzum? Bu fütürist dünyalar, bu yoktan var olan sonra kendini bulan sonra ceee diyerek kendini ifşa eden karanlık, enfes bir metin kullanımı. Tek kelime ile enfes! Nasıl bir strateji? ne demek istiyorsunuz? Kime konuşuyorsunuz? Siyah derin yokluk kendini bilmiş ama siz bilememişsiniz ben söyleyeyim. Reklam böyle bir şey işte adamı maskara etmesi an meselesi. O an da bu an.

Hiç kinayesiz, hiç istihsasız bu fotoğrafa bayıldım. Bunun da kayıtlara geçmesini istiyorum.

 

Comments

 1. melinedo

  SHOCK SHOCK SHOCK HORROR! bu muaazzam filmlerden bir ufak sasirtici noktada adamin insaati Mevlana’ya baglayabilmis olmasi… cok iyi kafa…

 2. deniz

  içim ürperdi. nutkum kurudu gitti.

 3. thobedaux

  yeni reklam filmi için yorumlarınız nedir?

  http://youtu.be/gK7lqTMUsoA

Ahkamlar

Switch to our mobile site