online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

5 Ahkam Kesilmiş

Mourinho ile mutlu olmakDaha önce de ahkamımı kesmiştim; ünlü kullanımı her türlü işe yarar. Kimi koyarsan koy, ne kadar alakasız olursa olsun. Ünlüsüz geleceği yerden  KM’lerce önde olur. Yaşar’lı Pakpen reklamını hatırlayın, biliyorum üzücü bir anı o ama hatırlayın. Sonra düşünün başka bir Pakpen reklamı hatırlıyor musunuz? Büyük ihtimal hatırlamıyorsunuzdur, ben hatırlamıyorum. Ne dediğimi anladınız mı? İşe yarıyor bu nane. Amma velakin bu alakasız yerlere alakasız konumlandırmalarla ünlü yerleştirmenize bir mazeret olmamalı.

Yinpaş GYO’nun Mourinho’lu reklamlarını ele alalım.  Parasını vermişsin iyi güzel, adamı da getirmişsin koymuşsun bir adet über minimal eve konuşturuyorsun; “sıcak ev en güzelidir, mutluluk şahanedir, o yüzden bu kadar başarılıyım” dedirtiyorsun. Söyleyecek bir lafın yok, ev-başarı konumlandırması enfes ama insan bir “napıyoruz ya bu adam öküzün, Amerikalıların deyimi ile “Asshole”un önde gideni” demez mi? Adamın bütün şan şöhreti buradan geliyor. Hangi mutluluktan “hangi sıcaklıktan bahsediyorsun arkadaş” derler adama.

Kullandığın ünlü de mekan da über soğuk, donuk ve “ev” sıcaklığından alabildiğine uzak. Mourinho’yu getirmek ve reklamında oynatabilmek başarıdır (paradır), “başarılı hayat mutlu bir ev hayatınının eseridir” konumlandırması da şapka çıkartılacak bir çıkış noktası ama keşke seçim yapsaydınız. Ya Mourinho’dan ya da çıkış noktasından vaz geçseydiniz. Adamın “I’m a happy guy” dediği an kamera dönse bileklerini kesen reji ve kamera grubunu görebiliriz eminim. Herifin içinden “sokayım GYO’ya bitse de gitsek” dediğine 1’e 5 veriyorum. Bence bu senaryoyu Guardiola için yazmışlar da adamı getirememişler, o olmadı bari Mourinho olsun demişler.

Keşke ana filmi hiç çekmeselermiş teaser’larla olurmuş bu iş…

 

Comments

 1. superselen

  Yaşar’lı Pakpen reklamını sen diyince hatırladım da, kadınların altın gununde gecen “neredeyse beyaz fiyatına ahsap gorunumlu Fıratpen” reklamı hiç aklımdan çkmaz.

  Bir de affınıza sıgınarak yazı eksik olmus diyecegim. Yabancı adamı oynatmak yetmez, reklamda da İngilizce dublaja at yazı koyacaksın ki daha artistik olacak. ha bi de, logomuzun kullanım kurallarını aman ha ihmal etmeyelim ama gavur gelip firma adını Turkce ses telaffuz etmeden okusa da olur. vay annem…

 2. Eren

  Sen Türklük damarı ile nasıl oynanır hiç anlamamışsın be Selen.
  Şöyle bir mırbeba dedirtmeden, tesüsikkeur edariim dedirtmeden yabancı gönderilmez. Hiç mi gavur müzik konserlerine gitmiyorsun anlamadım ki?
  “Adama bak Türkçe öğrenmeye çalışıyor bizden biri adeta” dedirmeden olmaz bu işler.

 3. Ayfer

  yahu insan bir kerecik olsun gülümsemez mi?yani en azından kahkaha atmasın tamam da,dudağını bile hafif tebessümle bükmez mi arkadaş…

 4. Can Fettah

  Mourinho’nun aile kuramı ile ilgili söyledikleri ve ailesine olan özeni ile ilgili otur biraz araştır istersen. Atıp tutmak olmuş seninki.

  Reklam berbat orası ayrı.

  • Eren

   Şimdi yukarıda yazdıklarımı okursan ben adamın aile sevgisinden uzak olduğunu karısını kızı dövdüğünü söylemedim. Sadece çok sıcak bir adam olmadığını ve şan şöhretini anlayışlı, sevimli bir insan olarak kazanmadığını anlattım. Herhalde buna karşı çıkmazsın. Eh böyle bir algısı olan adamı da “mutlu olmak” çıkış noktalı bir kampanyanın odağı yaparsan ben de bu konuda atıp tutarım.
   Ayrıca her şeyi bir yana bırakırsak ben zaten burada atıp tutuyorum. Blog sahibi olmanın getirisi de bu zaten. İstediğime sallarım.

Ahkamlar

Switch to our mobile site