online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

2 Ahkam Kesilmiş

Neden göremiyorum!?

“Abi ehliyetinde falan organ bağışına onay verdiğin zaman doktorlar senin için çok uğraşmıyorlarmış” şehir efsanesi dışında organ bağışı yapmamak için gerçekten bir neden göremiyorum, hatta neden zorunlu olmadığını da anlayabilmiş değilim. Dini nedenlerdense söylemek istediklerimi burada söylememek benim için daha hayırlı olur sanırım. Ama gerçekten sanırım din çerçevesinden bakarsak olaya; gider ayak birini kurtarmak, yardımların en büyüğü olan “hayat” vermek sevap hesabınıza büyük bir mebla olarak işlenecektir diye düşünmeden edemiyorum. Bilemedim.

Neyse, şu organ bağışı işini siz bir daha düşünün bu sırada.

 

Comments

 1. Selim

  Organ bağışı yapabilmek için sadece istekli olmak yetmiyor bir sürü prosedürü var,ehliyet değiştirirken organ bağışcısı olarak yazılmasını istedim,tam teşekküllü hastaneden rapor almam gerektiği + kendi rızam ile verdiğime vb. şeyler gibi bir sürü formalite çıkardılar…
  Aklım başım da ve organ bağışı yapmak istiyorum demek yeterli olmalı idi.

  • Eren

   Embesil bürokrasi 101; gerçi medeni ülkelerde nasıl oluyor bilmiyorum ama sanırım “Aklım başımda ve organ bağışı yapmak istiyorum demek yeterli olmalı” bence de. Nasıl olsa o raporu alıp 10 sene sonra ölebilirim, neye yarar o rapor ve sağlıklı olduğumu belgelemiş olmam onca sene sonra.
   Ben eşime dostuma söylüyorum bir gün nalları dikersem bağışlayın her bir yanımı diye. Buraya da yazıyorum herkes bilsin.

Ahkamlar

Switch to our mobile site