online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

18 Ahkam Kesilmiş

Sinan Çetin'e rağmen


Sinan Çetin’den; Propagan’da dışında film denilebilecek bir filmi olmadığı halde Türkiye’de yönetmen, film, stüdyo vs. denilince ilk akla gelen 3-5 kişiden biri olduğu için, Cihangir’in yarısını satın aldığı için, AKP yanlısı oportünist bir arkadaş olduğu için nefret ediyorum. Nefret biraz fazla oldu. Hazzetmiyorum diyelim. Sonuçta lise döneminde KAFİKA favori mekanlarımdan biriydi yalan söylemeyeyim.

Dün akşam TeknoSa’nın yeni reklam filmini seyretme şansına nail oldum. Gerçekten ön yargılı olduğumu söylemek istiyorum. Fikir çok iyi ama ekranda gördüğüm Sinan Çetin olunca ellerim “iyi iş” yazmaya gitmiyor. Aslında beğendiğim bir karakter, iyi bir yönetmen olsa gayet güzel bir fikir. Ama işte ya bu adam olacak ya da ne bileyim Altıpatlar olacak. Eh Altıpatların da artık ahı gitmiş vahı kalmış olduğundan Sinan abi dışında kimse yok oraya oturtacak. Sonuçta ciddiye aldığımız bir yönetmen bu şaklabanlığı yapmaz. Düşünsenize şuraya Sinancığım yerine Tarantino’yu oturmuş olsan ne ses getirir. Hepimiz reklam her yayınlandığında ayakta alkışlardık. Öeeeffff Tarantino Abi hürmetler.

Aslında iş Sinan’a rağmen gayet başarılı ama bir kaç sorum var. Yönetmenler shutter speed, Shutter speed diye bağırmaz ki? Shutter speed diye bağırdığı zaman kim ne yapsın? Nasıl değiştirsin? Ya diafram? Diafram fotoğraf makinalarındakine denir benim bildiğim, kameradaki ya da en azından sinema jargonundaki f-stop değil midir? Ben mi cahilim? Hadi hepsi konusunda ben cahilim ama şu konuda eminim sesli kayıt yapılan bir yerde yönetmen bağırmaz. Tabii bu işin espirisi bu konuda eleştirmiyorum işi nitekim komiklik şakalık olsun diye yapılmış hareketler bunlar. Dilim varmıyor olsa bile beğendim işi.

Lakin, iş markaya gelince fikir mikir tanımam. En kötüsün TeknoSa. Ter kokan salak ve basiretsiz çalışanların, uçuk fiyatların, dandik ürünlerinle sen teksin. Bozuk malı geri almazsın, alana kadar anamızı ağlatırsın, garantili ürün için bin dereden su getirir götürürsün. Götünü yırtsan beni geri kazanamazsın. Öptüm bai.

Dipnot: Bu arada dün akşam reklam “gurusu”, öğretim üyesi ve televizyon duayeni “Bir” büyüğümüz bir hocamız bu reklamı genel olarak çok fena bulduğunu belirten tweet’ler atmış, ne dersiniz yorumlarınızı alayım şu reklam hakkında…

Comments

 1. esra inal

  Hadsiz

  • Eren

   Ben mi?

 2. asena

  teknosa ve sınan cetın hakkinda sahip oldugumuz algilar bir yana reklam bence olmus.
  sinan cetin de kotu bir tercih degil. populer kulturun biricik yonetmeni.

 3. Timur

  Bu Sinan Cetin’in bana 8TL borcu var (Romantik filmine odedigim bilet parasi) bu borcu tahsil etmek icin kendisine nasil ulasirim?

  • Eren

   Bence senin gibi hisseden bir çokları var, hatta geçen gün stüdyosunu kurşunladılar ya büyük ihtimal tahsilat için gelmişlerdir.

   • Timur

    Bahsi gecen kursunlamayi ben yapmadim, kamoyuna duyurulur,
    ancak protesto olarak studyosunun onunde onumuzdeki gunlerde maytap, kiz kaciran vs. patlatabilirim.

 4. layiso

  Son derece antipatik buldum. Ayrıca müşteriye ne gibi bir mesaj verdiğini anlayamadım. Kaliteye ya da fiyata vurgu yok. Kadının zaten almak için gittiği bir ürünü alması için ikna etmek? Bana anlamsız geldi.

 5. esra inal

  hadsiz olan sinan çetin

  • Eren

   Bir an benim diye çok korktum

 6. Kayansel

  Ay heyt Sinan ama iş iyi kabul edelim. Bir kere Sinan’a ragmen tekrar izlenirliği yüksek. Bir an için hayal ettim de…Bir marka geliyor “selebritimiz Sinan Çetin” diye cümleye başlıyor…ay çok fena, bak çok kötü oldum. Aferin acansa.

  • Eren

   Kesinlikle iş gayet güzel, güzel olmayan tek şey Sinan.

 7. Yavuz Sezer

  Ne Sinan olmuş ne de reklam olmuş..
  Akıl ma satmaksa, enayi yerine konan bir müşteri gösteriliyor bize..
  Yani siz enayisiniz diyor reklam..
  Niye mi? Çünkü Recep Tayyip’i koyup çekseydiniz, bu tür davranan bir tezgahtarı ben döverim.. Ha yahu işte işini şakası falan.. Yahu dünyanın en pahalı oyuncağıyla oynuyorsun.. Reklamdaki kadar para hiç bir yerde dönmez. Eeee hal böyle olunca accık dikkat edeceksin yaptığın işe. Reklamcılar akıl fikir yürüteceklerine Sinan’a ve cin fikirlerine teslim olurlarsa neticelerine katlanırlar… Anca Cihangirde satarsın malı…

 8. Baris

  DSLR’ların video çektiği bi çağda tek kamera ile çekilmiş. Arkada bir belirip bir kaybolan insanların oluşturduğu devam hatalarıyla ve tabii ki Sinan Çetin’le küçük bütçeli bi korku filmi kalitesinde olmuş.

 9. Nathalie

  Shutter speed ve diyafram diye bagırmasına hıc anlam veremedım. Toplumda insanlar nasıl olsa bu jargonu anlamıyorlar dıye mı bu sekilde kullanılmıs, cok sacma.
  Genel olarak espirisini begendım ama tam oturmamıs reklam. Hangi ajans oldugunu merak ettım, bılıyor musun?

  • Eren

   Shutter speed ve diyafram işin espirisi, o kamerada bunların ikisi de yok zaten. Sinan Çetin yerine başka bir yönetmen olsa sinir olmazdık, komik bulurduk. En azından ben bulurdum. İş TBWA’in, bu işte ajansı kutlarım en fazla. İyi fikir, ama keşke Sinan oynamasaydı, yönetmiş de aynı zamanda filmi. Hoş olmamış.

 10. talat ertan

  Çiçek Abbas …

 11. Sergen’li Teknosa reklamı güzel… Reklam kampanyasının subliminal mesajı “Teknosa zevkinize, keyfinize, hayatınıza da renk katar.” gibi birşey olmuş. Bu yönüyle kampanya güzel kurgulanmış diyebilirim.

 12. callolit

  teknosa ve sinan çetin… fazla söze gerek yok bok gibi… reklama gelince abi allah aşkına TBWA yapsında ne bok yaparsa yapsın mantığınıda bırakın.. fikir dahil herşey bok..

Ahkamlar

Switch to our mobile site