online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bir Ahkam Kesilmiş

Reklamcıların ne mal olduğunu kanıtlayan info-graphic geldi

Medina Turgul DDB’de işe başladığımda kendimi “tamam yea ben piştim artık 1. ligde oynayabilirim” havalarına sokmuştum. Genel geçer bilgimin, genel kültürümün, gördüğüm geçirdiğimin, etrafımda olup bitenin bana markalar ve tüketici içgörüleri hakkında kesin fikirler verebileceğine inancım sonsuzdu. Ta ki buradan hürmetlerimi gönderdiğim ebedi direktörüm Aylin ve sonsuza dek yamağı olacağım Ömür ayaklarımı yere çivileyinceye kadar.

Aylin sistematik bir şekilde “oğlum etraftan duyduklarını, zengin piçi arkadaşlarının tüketim alışkanlıklarını, kendi içgörülerini, kıroluklarını genele yayma. Stratejistlik dediğin o değil” derdi her toplantımızda. Konumlandırma dediğin bir kişinin tecrübelerinden yola çıkarak yapılmaz.

Aşağıda gördüğünüz infographic de bu söylediklerimi destekliyor. Reklamcı dediğin o karakterlerin aslında ne kadar kendi dünyalarında kral olduklarını. Reklama reklamcıdan fazla değer veren kimsenin olmadığının göstergesi aşağıdaki rakamlar. Dünyayı kasıp kavurduğunu düşündüğümüz kampanyaların bilinirlik seviyesinin ne kadar yerlerde olduğunu görmek reklamcı masturbasyonunun, çeken için ne kadar gözleri kör eden bir nane olduğunu anlatıyor bize.

Sektör içinde biz çalıp biz oynuyoruz. Yoksa kurşun kalem markasına sattığımız Twitter hesabı ve oradan yaptığınız çığırtkanlık kimsenin ipinde değil.

Comments

  1. alper

    Aynen katılıyorum.

Ahkamlar

Switch to our mobile site