online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

7 Ahkam Kesilmiş

Boğaziçili Femistlerden Axe'a hep destek tam destek

 

Video kendini açıklayacaktır. Ben bir şey demiyorum, sadece reklamın sadece reklam olmadığının altını çizesim geldi.

Comments

 1. Timur

  Şimdi bu videodaki protestoyu gerçekleştirenlere dair söyleyecek kötü bir şey arıyorum ama bulamıyorum, çalışa çalışa bir dahaki protestoları daha iyi olur diyorum (prodüksiyo açısından).
  Reklamlardaki kadınlara yönelik seksist temalardan rahatsız olduklarını söylüyorlar, çok haklılar ben bir erkek olarak artık reklam kuşağında dönen bazı işlerden dolayı yapan adına utanıyorum. Ama bence bu AXE reklamları misal Siemens’in veya Arçeliğin “kadının yeri mutfaktır” temalı reklamları yanında hafif kalıyor, Axe reklamı artık seks’i öyle bir şekilde kullanıyor ki onu bayağılaştırıyor, bir nevi Kitsch seviyesine yükseliyor, o kadar kötü ki iyi gibi yani.
  Sanırım birkere reklamlardaki “seksi” ve “seksist” tanımlamalarını iyi belirtmek gerekiyor. Çok örneği verildiği için söylüyorum mesela Biscotta reklamlarıda erkeklere yönelik seksist bir yaklaşımda bulunuyor o zaman.
  Siemens idi galiba geçen anneler günü reklamında dış ses : “annenize mutfağa girip yardımcı olmuyor olabilirsiniz ama bilmemne robotu alarak hayatını kolaylaştırabilirsiniz” gibi bir şey diyordu.

  Seks büyük bir ortak payda, reklamlarda kullanılmaya devam edecektir, zaten düzgün uygulandığında ve tadında olduğunda bunda bir mahsur yok ancak seksizim içeren, sosyal olarak sen busun, şusun diyen reklamlar mercek altında olmalı.

  Bir de Türk halkının “çocuk sevgisinden” dolayı her ürünü alakalı alakasız çocuk ile ilişkilendirip pazarlama yapılması var, bunu da ayrı bir şekilde tartışmalı.

 2. Geçen bir parfümeriye girdim ve Axe çeşitlerini görebilirmiyim dedim; ‘Kalmadı maalesef” dedi…

  Olay kapanmıştır, dağılabiliriz…

 3. Timur

  Gecenlerde manava gittim, hiyar varmi diye sordum,
  Abi kalmadi malesef dedi manav…

 4. aa

  Geçenlerde bir bloga girdim

  Aklı sıra zekice ayar vermeye çalışan birine rastladım.

  (Abi ben ne anlarım sarkazm yapmaktan dedi) dağılalım…

 5. merve

  bi ürünün çok satması iyi olduğunu gösterecekse, reklamcılar aşağılıktır, insani değerleri olmayan satış makinalarıdır diyene de laf söylemeyeceksin o zaman.

  • Eren

   Bir kaç kişinin konuştuğu bir yerde kime laf anlattığını @ işareti ile belirtirsen yorumların cevapsız kalmaz.
   Ben üstüme alınayım, şeytanın avukatı olayım…

   Reklamcıların işi ürünleri, markaları vs. olduğundan iyi gösterip rakiplerinden ayırmaktır. Bunu yaparken mümkünse insani duyguları ve etik kuralları göz ardı etmezlerse daha güzel olur. Ama bir ürün çok satıyorsa ya reklamı iyi yapılmıştır, ya ucuzdur ama en önemlisi ürün açık açık iyidir. Ürün kötü ise reklam bir boka yaramaz.

 6. brknt

  viralde axe etkisi 🙂

Ahkamlar

Switch to our mobile site