online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bir Ahkam Kesilmiş

Jingle oldu dediler...

Meselenin para olduğunun farkındayım. Parayı verirseniz istediğiniz düdüğü çalabildiğinizi de söylemenize gerek yok. Herkesin ve her şeyin bir fiyatı olduğunun da aşikar olduğunu söyleyebilirim ama Mazhar Alanson’un “Peki Peki Anladık”ı Banvit’e peşkeş çekmiş olmasını kabullenemiyorum. Reklam jingle’i yapmış olması değil bana koyan, ya da para karşılığında satmış olması değil. Mal onun, ister turşusunu kurar ister jingle yapar. Bana koyan MFÖ gibi ikonlaşmış bir oluşumun parçası olan Mazhar Alanson’un bu işteki ucuzluğu, dandikliği, bayalığı görememiş ve yine de tamam demiş olması. Çocukluğumun şarkılarından olan “Peki Peki Anladık”ın bu hale gelmesinden çok Mazhar Alanson’un gözümdeki imajının sarsılmasına üzülüyorum aslında. Bu ülkeden çıkmış sayılı müzisyenden, sanatçıdan, insandan biri kabul ederdim, sadece MFÖ’ün içinde olması bile yeterliydi. Türkçe müzik yapan dinlediğim grup sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Minimum 10 kere gitmişimdir konserlerine. Igy Pop’la dalaştığında sahne arkasındaydım. Olayına gülmüştük, hey gidi MFÖ demiştik ama bu reklam kadar utanç verici bir durum değildi haberin olsun. Eh şimdi ne olacak? MFÖ konserine gittiğimizde Banvit soundtrack’inden esintiler mi dinleyeceğiz? Samimiyetle üzüldüm bu filme. Bok atmak için söylemiyorum. Tam tersine hayalkırıklığına uğradım. Şapkasız çıkmıyorsun ama bu işte boy gösteriyorsun ya fena oldu…
Halbuki reklam ya da sinema tecrüben sana yeterli önseziyi vermiş olmalıydı, bu işin tatak olacağını senaryoyu görür görmez anlamış olmalıydın. Çocuk filmi deyip geçme, benim çocukluğumdan bir parça koparttın. Seneler seneler önce yaptığınız Albeni reklamı buna basardı, insan o günden bugüne bir tık ilerleyebilmiş olmak isterdi kanımca.

Keşke böyle kalaydınız…

 

Comments

  1. ADK

    Üzülme kardeşim, klasik Mahzar Alanson işte.. Çocukluğunun şarkısı demişsin ama “Ülker Peki” reklamlarını unutmuşsun sanırım. Bir zamanların efsane keki Ülker Peki vardı, şimdilerde yerinde yeller esiyor. Gerçi daha güzel lezzetler çıktı onun yerine ama bu efsane lezzetin ünlenmesinde de Mahzar Alason’un parmağı yok değil.. Bakalım daha kaç reklamda duyacağız “Peki Peki Anladık” şarkısını..

    Ülker Peki Çıkış Reklamı: http://bit.ly/OFTnul
    Ülker Peki Yenilenme Reklamı: http://bit.ly/LRFIF6

Ahkamlar

Switch to our mobile site