online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

7 Ahkam Kesilmiş

Beats Olimpiyatlarda şov yaptı

| 02 . 08 . 2012

 

1000 Liraya kulaklık satıyorsun, az küfür etmiyorum sana Dr Dre amma velakin Olimpiyat Sponsorlarına attığın çalıma hayran kaldım bunu bile dur.

Hemen size de konuyu açıklayayım siz de bu işin arkasında olan pazarlamacının alnına bir buse kondurun. Efendim durum şu; Olimpiyatlara sponsor olmak öyle her babayiğidin harcı değil biliyorsunuz. Çuval dolusu para lazım, bir de sizin kulvarlarda yüzen başka bir marka koltuğu kaptıysa elinizde paranız bile olsa sona kalan dona kalır modeli başka baharları kovalarsınız.

Eh Dr Dre’nin Beats isimli kulaklık markasının çok büyük ihtimalle 209729057 trilyar dolar verip sponsor olacak parası yoktur, zaten ortada Panasonic de varken işleri zordu. Bu arada Olimpiyatlar da biliorsunuz kapitalizmin köpeği olduğundan, küçük köpek kapitalist markaların büyük köpek markaların kuyruğunu ısırmasını önleyen envayi çeşit reklam kuralı uydurmuş durumda. 5-6 marka dışında hiç bir şekilde reklama izin vermiyorlar. Öyleki sporcuların yarışmalar süresince sosyal medya hesaplarında başka bir marka ile ilgili konuşmaları bile yasak.

Peki Beats ne yapmış? Neredeyse bütün İngiliz ve bazı bazı Amerikalı atletlere “custom made” devasa Beats kulaklıklar göndermiş. Gönderdiklerinin dışında bir yığın sporcu zaten kendi tercihleri oalrak Beats kulaklık kullanıyorlar.  Fark etmişinizdir bütün sporcular ısınmaya ya da yarışmaya başlamaya saniyeler kalana kadar kulaklıklarla dolaşıyorlar. Al sana 10-15 tane kulaklık parasına, Panasonic’in  294702975 trilyar dolara yapamadığı reklamı çok daha havalı şekilde yapma fırsatı. Alnından öperim seni Dr Dre.

phelpstom daleychinas sun yang

Comments

 1. sf

  güzel tespit 🙂
  yalnız Dr Dre in kulaklıkların ismi dişında hiç bir alakası yok 🙂

 2. Melis

  Pekı anlamadığım bu adamların sosyal medyada başka marka ile ilgili konuşması yasak da kullanması yasak değil mi?

  • Eren

   Direkt olarak kulaklık sponsorları yoksa yasaklayamazlar diye tahmin ediyorum ürün kullanmalarını.

 3. ben

  ilk fotoğrafta phelps’in kulaklıkları “sol republic” ama olsun, point taken 🙂

  • Eren

   Yaa orasını karıştırma, şimdi neden beni bu kadar adamın önünde rencide ediyorsun ki?
   Görsel güzel, kullanayım dedim allah allah yaa…

 4. Can

  Nike’ta sponsor değil ama şu find greatness -paralel kampanya- ve bireysel sponsorluklarıyla yürüyor o da. Fakat burada güzel olan kısım sağlam içgörü, sporcular ısınmada konsantre olmak için ve kulakiçinden daha rahat olduğu için headphone tercih ediyor. Dr. Dre kulaklıklar pahalı ama dinlediyseniz efsane ses veriyor. Hakkını veriyor pahalı modelleri. (Panasonic kulaklıklar ucuz ve çirkin 🙂 Dr. Dre’lerin pahalı, havalı ve ergonomik yapısına, atletlere yavşamak yakışmış. 🙂

  Süper haber. Ellerine sağlık.

Ahkamlar

Switch to our mobile site