online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bir Ahkam Kesilmiş

Nike: RiseAbove

User generetaded content’ten korkarım arkadaş. Bir çok fikir öldü bu yolda, isterim yapmak ama bizim millete güvenim daha önce içinde bulunduğum kampanyalarda yaşanan moderasyon krizlerinden ve “abi herifler meseleyi anlamamış saçma sapan şeyler geliyor” buhranlarından sonra yitti gitti.

Tabii insanın gördükçe canı çekiyor, bu adamlar da olan var olmayan var diye hiç düşünmeden yapıyor böyle şeyler. Sonra müşteriler “bak adamlar yapıyor” diye önümüze getiriyorlar dededen kalma görsel/video gönder kampanyalarını. Mesela Turkcell götünü yırttı zamanında, TVC’ler çekti, radyo spotları ile döşedi etrafı, billboard’lar her bir yandaydı. Ne kadar video gönderildiğini kesin olarak bilmesem de çok çok çok az olduğu konusunda dedikodular her bir yanda.

Nike’in işine gelirsek; film çok iyi ama web kampanyasında bir bok yok. Kampanya fikrinde bir bok yok demek istiyorum aslında, çünkü kullanıcıların gönderdikleri bizim ulaşmayı hayal bile edemeyeceğimiz standart ve sayıda. Unutmadan kampanya filmleri yukarıdaki ile sınırlı değil “testimonial” kafasında bir kaç film daha var buradan seyredebilirsiniz.

Bizim insanımız bu işleri artık aştı, görsel gönder, video gönder fln bunlar artık bizde çalışmıyor ama tabii geri kalmış ülkerlerde,  Amerika gibi, bu işler delicesine çalışıyor. Bak RiseAbove sitesinde bol bol katılım göstermiş adamlar, iyyy banal. Geçin bunları artık abi.

Bir de unutmadan, Jordan Presents diye benim de başıma yazarsanız kampanya ilgi çeker tabii. Veri nays.

Comments

  1. Loris

    Genel olarak haklıl olsanızda yer yer katılmıyorum. Kulanıcının katılımını sağlamak aslında kitleden kitleye değişiyor. Bu işten bir cacık olmayacağını anlayanlar yollamıyor, ancak bazı duygusal kesim örneğin ev hanımları anneler, konu çocuğunun veya kendinin fotoğraf paylaşımına geldiğinde oldukça bonkör davranabiliyor. Önemli olan doğru içeriği yaratarak hedef kitleden beslenmek sanki.

Ahkamlar

Switch to our mobile site