online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

2 Ahkam Kesilmiş

Sence BMC, Bence Volvo

“Bence BMC”den başka tır reklamı bilen hatırlayan varsa beri gelsin arkadaş. Tır şöförü değilseniz işiniz olmaz reklamıyla. Hatırlamaz, konuşmaz, hakkında düşünmezsiniz. Reklamcı için zor iş.

Volvo’ya ve ajansına helal olsun, kolay basit fikir. Konuyla alakası yok, ürünlerin logosuymuş, marka ismiymiş, ürün faydasıymış falan hiç uğraşmamış insanların merak ederek sonuna kadar seyredecekleri bir iş çıkartmışlar. Hatta kızın düşer gibi olduğu yeri kesmeyerek işin gerçekliğini de korumuşlar, sanki hata yapsa düşebilirmiş gibi bir hava yaratmışlar. Sonuçta 30 sn’lik reklam filmi çekseler ve yayınlamaya kalksalar 790325097 lira harcayacayıp kimsenin hatırlamayacağı bir iş olacakken daha az harcayıp insanların hatırlayacağı ve 3milyon küsur kere seyretmiş olduğu bir işe imza atmışlar. Helal kanks.

 

Comments

  1. Bence BMC çok çok reklam müdür. Hedef kitle ve ünlü kullanımı muhteşem. Volvo şaheser tabi ona laf yok : )

  2. armağan

    En sona “Sor bir neden? Sor bir biz niye böyle bir şey yaptık? Çünkü volvo dedin miydin böyle kodu mu bıdı bıdıııı” kısmını yazmasalardı iyiydi.

    Ha şu konu da hak verebilirim. Bu bir asfalt, çakıl taşı, lastik ya da “cillop gibi duble yol yaptık” diyen bir parti reklamına da rahatlıkla çekilebileceği, zannedebileceği için – en azından bizim gibi 3. dünya seviyesi ve zekasındaki ülkelerde- adam uyarmak istemiş olabilir.

Ahkamlar

Switch to our mobile site