online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

5 Ahkam Kesilmiş

Çocuklara canavarlar - Türkiye'de bunlardan çok var

Bizim buradaki canavarlar  sadece çok içmiyor, dövüyor, evlerinin önünde annelerini 36 kere bıçaklayarak öldürüyor, kardeşlerine ve onlara tecavüz ediyor. Ve vatan millet sakarya, örf adet, ayıp, onur, gurur kelimeleri arkasında bir şekilde gizleniyor, korunuyorlar. Midemiz bulanıyor, vicdanımız sızlıyor, ama sızladığı ile kalıyor. Adaletimiz bu kadar çalışıyor. #DilanaNeOldu

Comments

 1. armağan

  Diyecek kelime bulamıyorum. Son zamanlarda bu kadar güzel döner tekme atan bir reklamla karşılaşmamıştım.

 2. bahadır

  senin kadar yabancı özentisi bi adminle karşılaşmadım.En basitinden dünyadaki meşhur seri katillerinin çoğunun nereli olduğunu bi araştır derim sana..

  • Eren

   Sevgili Bahadır,

   Modern dünyayı yermek için söylenen en büyük iki klişeden birini kullandığın için öncelikle sana çok teşekkür ederim. Ama senden ricam konulara biraz daha derinlemesine bakman ve farklı koşulları gözardı etmemen. Öncelikle sayısal değerlere bakalım. Amerikada 300 milyon insan yaşıyor mesela. Sayısal olarak diğer ülkere nazaran daha çok seri katil çıkması normal. Nitekim Çin ve Rusya’da da bol bol var katil. Ama oransal olarak da bizden çok olması söylediklerimi yalancı çıkartmıyor. En azından orada çocuğunu döven, taviz eden, öldürenleri hapse atıyorlar ve çıkarmıyorlar. Adalet işliyor ve herkese cezasını veriyor. Devlettir hata ve kayırma yapar ama beğenmediğin “oralarda” kamu vicdanı örf adet töre ücgeninde sıkıştırılıp susturulamaz. Buna özenmiyorsan ve kıskanmıyorsan zaten söylediklerimi haklı çıkartan canlı bir kanıtsın.

 3. Alperen Temur

  Derinlemesine bakmak derken?Annesini bıçaklayıp kardeşine tecavüz etmek hangi yörenin örf ve adetiymiş merak ettim.Vatansever,milliyetci insanlar için erdem mi bunları yapmak?Bunları yapmamak nerede ayıp?Nerede bunları yapmak onur,gurur sayılıyor?
  Bu düşüncenin arkasındakiler aşağlık psikolojisi ve yabancı hayranlığından başka birşey olacak değil.Bunu söylerken “vicdan” ve “adalet” kelimelerinin arkasına saklanmak da cabası.Tam bir BULLSHIT.

  • Eren

   Sevgili Alperen,

   “Nerede?” sorularının geneli seni Türkçe konuşan bir isveçli bilemedin Norveç ‘lı yapıyor umarım farkındasın. Bu ülkede kaç genç kız sevgilisi olduğu için, kaç kadın boşanmak istediği için ve kaç gay sadece gay olduğu için ailesi tarafından öldürülüyor bir düşün. Düşünmene gerek yok, herhangi bir gün bir gazeteyi aç bu yukarıda saydıklarımdan biri mutlaka o gün de olmuştur. Bu suçları işleyenler de ağır tahrik gibi nedenlerden 3-4 sene sonra salıverilir bu ülkede. Ya da zaten suçu işleyen ailenin en küçüğüdür 18 yaşından küçüktür ve aile büyükleri tarafından azmettirilir. Bu suçun kulbu da namus temizlemektir. Sence beğenmediğiniz o yabancı ülkelerde “namus cinayeti” diye bir kavram var mıdır? İngilizceye çevirebilir misin bu kavramı var mıdır tam karşışılığı? Fransızcaya? Peki İspanyolcaya? Büyük ihtimalle çeviremezsin. Sonuçta eğer buna değer vermeyi, saygı duymayı ve kıskanmayı yabancı hayranlığı olarak görüyorsan. Hayranım.

Ahkamlar

Switch to our mobile site