online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

12 Ahkam Kesilmiş

Taşaklara yumruk atan reklam

Sağ gösterip soldan beklediği  yumruğu, adamın taşaklarına atan styla reklam. Özellikle ilkyardım adına ülke çapında kimsenin hiç bir şey bilmediği göz önüne alınırsa, oldukça da önemli bir mesaj taşıyor. Medeni ülkelerde okulda çocuklara ilkyardım dersi verilir, hem de zorunludur. Bizde en azından seçmeli olsa bari. “Muhammed’in Hayatı” yerine bunu seçenler vatana millete daha yararlı insanlar yetiştirmiş olabilirler belki…

Comments

 1. armağan

  Seçmeli ders konusundaki tespit için herkesi bir dakikalığına “Ölü Ozanlar Derneği” alkışına davet ediyorum.

 2. allaşkına muhammed’in hayatını bi kere okudun mu da konuşuyorsun paşam.İşte bunlar hep kibir ve ego.

  • Eren

   Hayır okumadım, ama ilkyardım öğretmenin Muhammed’in hayatını öğretmekten çok daha yararlı, vatana millete faydalı bir iş olacağına emin olmak için bunun bir koşul olduğunu sanmıyorum. Söylediklerimde nasıl bir kibir ve ego gördüğünü de anlamadım?

 3. peki ya bilgi sahibi olmadığın bir hayatla ilgili fikir sahibi olmaya çalışman bak olman bile demiyorum olmaya çalışman ne kadar içler acısı bir durumda olduğunun kanıtıdır.Kaldı ki bu zaten bir kibir belki de çocukluktan gelen komplekslerin göstergesidir.

  • Eren

   Ben “Muhammed çok rererö bir hayat yaşadı ne gerek var öğrenmeye” diye bir şey mi yazmışım, da farkında değilim? Söylediğim şeyi lütfen bir kere daha oku. İlkyardım öğrenmek özellikle senede 22864892 ölümlü trafik kazası olan bir memlekette kaç hayat kurtarma olasılığı doğrur bir düşün, sonra Muhammed’in hayatı ya da herhangi başka bir dini öğretinin kaç kişinin hayatını kurtarabileceğini tasarla sonra konuşalım. Bir de mümkünse hakkımdaki psikanalizlerini kendine sakla.

 4. armağan

  “allaşkına” Rocco’cum sen hayatında bir kere hayat kurtardın mı, ya da ilk yardım hakkında herhangi bir şey biliyor musun?

  İşte bunlar hep kibir ego ve biraz da sunta.

 5. Ehtiyar

  Karşılaştırma yapma ihtiyacını neden hissettin ki? Üstelik seçmeli olan bir ders ile.
  Bu ülkede ilk yardım dersi zorunlu olmalıdır demek, bunun için mücadele etmek varken, başka bir ders ile karşılaştırma yapmanın ne anlamı var?
  Bu sadece konunun yönünü değiştirmeye yarar, Sen ilk yardım dersinin karşısına Hz. Muhammed’in hayatı dersini koyarsan asıl önemli olan İLK YARDIM konusu unutulur, tartışma din tartışmasına döner.

  • Eren

   Haklısın, gereksiz bir tartışmaya yarattı karşılaştırmam ama “adamlar yapiyor” kavramı sadece reklam ve türevi durumlarda sinirime dokunmuyor. Okulda çocuklara dogma öğretileri yerine ya da onlarla birlikte ilkyardım vs. gibi derslerin verilmiyor olması tek başına bir olay değil genel bir resim.

 6. Arkadaşlar bir dinin peygamberi ile bir ders elbette karşılaştırılamaz bu konular birbirinden ayrı şeylerdir. İkinci olarak bende isterim ilk yardım dersinin verilmesini ama bir dakika zaten veriliyor bu ders ? Öğrenci kardeşlerimiz 4.sınıfa geçtiklerinde trafik dersi içerisinde zaten ilk yardım dersi mevcut, belki çok detaylı değil ama bence 4.sınıfa giden bir öğrenci için yeterli zira bugüne kadar böyle bir ders verilmediği için trafik kazasında yaralanan kişiyi ambulans gelmeden yola seriliyordu şimdi ise trafik kazası olan yerde önlem alınıp ambulans bekleniyor.

  Lütfen din konusunda olumsuz düşünce sahibi olmayalım, herkesin her inanca saygılı olması gerekiyor, burada bunu tartışmak doğru değil. Önerilerinizi milli eğitim bakanlığına ister telefon ile ister mail ile bildirin hatta bir topluluk oluşturarak bu dersin daha detaylı verilmesi gerektiğini söyleyin ama lütfen din dersi yerine ilk yardım dersi verilsin demeyin, unutmayın ki Mehmet Akif ERSOY bile “Bu ezanlar ki şehadetler dinin temeli” demiştir.

 7. thevalentino

  Şu an öyle bir dünya’da yaşıyoruz ki; yolda yatan yardım isteyen herhangi birinin gerçekten yaralı olduğunu bilemiyoruz bilsek bile müdahale edemiyoruz,çekiniyoruz her ne kadar bilgili olsakta herhangi bir müdahale esnasında gerçekleştireceğimiz yanlış bir hareket malesef bir insanın yaşamına ve dolayısıyla yakınları tarafından sizin yaşamınıza mal olan faturalar içerebiliyor.

 8. selçuk

  inançlarıma saygı göstermediğin siteni bir daha ziyaret etmiyorum. umarım herkes aynı duyarlılığı gösterir.

  • Eren

   Sevgili Selçuk,

   Adamlar Yapıyor’u bir daha ziyaret etmeme kararın beni üzer. Fakat burada senin inançlarına saygı göstermediğimi nereden çıkartığını da çok anlamadım. Senden ricam post metni ve yorumlarda yazdıklarımı tekrar okuman. Hala saygı göstermediğimi düşünüyorsan, bir daha yazdıklarımı okumamak en demokratik hakkındır.

Ahkamlar

Switch to our mobile site