online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

12 Ahkam Kesilmiş

Arda, Paris ve Snoop Dog; Hangisi doğru ünlü kullanımı?

 

Eveeet iki film birden halinde seyrettiğiniz, iki kampanya arasındaki farkı konuşacağız bugün. Bir kere en büyük fark Sinan Çetin farkı. Adamın gözü başka bakıyor. Herkesin anlayabileceği bir bakış açısı, sanat derinliği ve estetik kaygısı değil adamın bünyesinde bulunanlar. Ve kanıksanamaz bir M.A.R.K.A. imzası var bu işte. Ajans ismi zikrettiğimi çok az görürsünüz ama… Ben bir şey demiyorum…

Artık sektörün ağır abileri, görmüş geçirmiş, yemiş bitirmişleri olarak şunu nasıl göremiyorlar anlamıyorum; çuvalla para vermişsin, hem Arda’yı hem Hilton’u getirmişsin. Hazır elinde bu kadar ses getirecek, konuşturacak isimler var. Neden daha iyi bir iş çıkartmıyorsun? Neden Amerika’da da seyredilecek, merak edilecek bir film yapmıyorsun? Çin’de de Paris Hilton Paris Hilton’dur. Onlar da bakar merak eder… Marka algını yükselt, istenilen özenilen makra ol. Bunlar senin KPI’ların arasında yok mu? Dolaylı da olsa uzun vadeli planlarında + puan olmaz mı bunlar?

Vizyonunuzun bu kadar dar olması o kadar acıklı ki… Bana kimse hedef kitle, marka konumlandırması vs. demesin yemin ediyorum tepelerim. “Canım, Aşkım ve What” üzerine kurulu metni yazan arkadaşı buradan üstüne kusmak sureti ile kınıyorum. Çok sevgili bir kreatif direktörümüzün sorduğu gibi “Komik mi bu? Komik mi lan şimdi bu ?”.

Bir siz zekisiniz, bir siz “tamam lan işte Arda var herkes seyredecek en az bir kere” diye düşünebiliyorsunuz, kısa yoldan zahmetsizce, tereyağından kıl çeker gibi kampanya yaratıyorsunzu. Yoksa sünepe Amerikalılar,  Snoop Dog (herif ismini Snoop Lion olarak değiştirmiş bu arada, hay allahım) Arda kadar tanınmış olmadığı için içi dolu bir reklam yapma zorunluluğu hissetmiş de olabilirler ama bu konuda soru işaretlerim var. Araştıracağım, benden haber bekleyin.

PS: Arda ve Hilton bu Cuma ankette ter dökecekler, bekleyin…

Comments

 1. Betul

  “Paris sex tape defacto yaptı, Arda bayıldı” mı diyor sonda? Üç kişi tekrar tekrar dinledik ve aynı sonuca ulaştık

  • vasil

   “seçti” demiş olabilir mi düşkün?

   • Eren

    Bence Betül’ünün önerdiği replik daha iyi.

 2. Timur

  DeFacto reklami icin birsey soylemiyorum, hersey ortada, keske Paris Hilton’un sonda soyledikleri icin altyazi kullansalardi ama.
  Snoop Dogg reklami spoof tadinda olmus, Tropic Thunder diye bir filmin icinde “Booty Sweat” diye sahte bi reklam vardi (http://www.youtube.com/watch?v=m96JlADgKzs) oyle idiotik birsey olmus. Mike Tyson’da Snoop ile ayni yolda, sen yillarca korkulan, tehlikeli biri olarak nam sal, simdi butun bu krediyi reklamlarda tuket. Eee hayat pahali tabii napsinlar.

 3. Timur

  Bu arada Sinan Cetin daha kotu reklam filmlerine laik, hadi Sinan.

 4. sado

  sinan çetin ali ağaoğluna gaz verip reklam kitlemeye çalışmaktan dolayı fikir üretmeye vakit bulamıyor, ben yıllardır şöyle yaptığı iyi bir işi hatırlamıyorum…

 5. ‘Defacto reklamında devamlılık hatası var. kabinlere girdikten sonra yanlış yönlere bakıyorlar.’ diyeceğim ama sanki o hata olmasa bişey değişirmiş gibi.
  olmamış olamamış my darling…

 6. sf

  Oha cuk oturmuş.Snoop un cigarasını(!) sardıktan sonra 5 saniye mikrodalgaya attığı aynı eşkilde bir video var.
  DeStorm u saymazsak Milonakis le 2 ünlü kullanmış oluyorlar ,defacto gibi.
  Bu arada o turta piştiğinde asla öyle görünmüyo :)) (Defacto yu haklı çıkarmaya çalışıyorum ama çok zor :))

 7. mustafa

  %13.795.234 katılıyorum

 8. User

  Kötü reklamı görünce ajansa ve kreatif ekibe giydirmek ilk refleks!

  Marka takımının hiç mi suçu yok arkadaş! Ne biliyoruz kreatif ekibin hayvan gibi kreatif bir işle gidip, her b.ku çok iyi bilen yeni mezun ABM’lerden aldıkları revizyon sayesinde işin bu hale gelmediğini?

  Başarılı işin sahibi çok olur başta da Marka takımı! Başarısız işin anası belli (kreatif ekip) babası 150’dir…

  Bu iş canavar gibi olsaydı o podyuma çıkacak en son adam metin yazarıyken, b.k gibi olunca herkesin ağzından düşürmediği tek adam nedense yine metin yazarları oluyor…

  Sadece bu iş için değil bu bir sektör genellemesidir..

  • Eren

   Sektör genellemesini MARKA ajansının dandik işi üzerinden yapmamak gerek bence.

Ahkamlar

Switch to our mobile site