online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

3 Ahkam Kesilmiş

Aklın yolu bir

Bu kafada binlerce reklam filmi seyrettik. Corrolla’nınki tekrar seyrettiriyor, güldürüyor ve “aaaa şçohkk şeğkeerr” dedirtiyor. Demek ki neymiş “aklın yolu bir”miş. Aynı çıkış noktasından çalmadan çırpmadan film yapılır, bir öncekinden daha iyi ve farklı iş çıkartılabilirmiş. Oper Corsa, Toyota Corona.

PS: Espriyi anlamayan bizden değildir.

Comments

 1. sado

  çok iyi…

 2. Hakan Çalışkan

  Benim şuna itiraz varım ey blogger: Bunu bir Türk markası yapsa, çalmış çarpmış dersin çünkü alenen çalınmış ve çırpılmış. Bu yabancı hayranlığının geçmesi için memlekete interneti, youtube’u getirdik, o ademoğullarının da en az bizler kadar vasat türlü işe imza attıklarını gösterdik. Ama görünen o ki, bir arpa boyu ilerlemiş değiliz. Prodüksiyonunu yiyim, çalıntı bu reklam yahu. Hem de dibine kadar çalıntı. Ayrıca “aynı çıkış noktası” ne? Aynı fikir o; aynı çıkış noktası değil.

  • Eren

   Aynı çıkış noktası mı yoksa fikir mi konusunu tartışabilirim ama “Türk markası yapsa çalmış çırpmış dersin” konusunu tartışmam. Niye? Çünkü daha bir sene geçmedi Fiat’ın “topunu patlatan çocuk” filminden. Çıkış noktaları aynı. Çalmışlar dedim mi? Nein!

   Bir iki hafta önce post ettiğim, yeni telefon almak için telefonlarını oraya buraya atan insanların olduğu Virgin Mobile reklamının da çıkış noktası aynı (http://www.adamlaryapiyor.com/2012/09/18/yeni-iphone-almak-isteyenlere-oneriler/). Uygulamaları farklı.

   Eminim biraz daha düşünsek, kafa kafaya versek aynı çıkış noktasından yani “her şeyden feragat edilecek kadar güzel” lafından üretilmiş birbirine benzeyen işler mutlaka çıkartırız. Bu nedenle bu cins işlere çalıntı dememeyi tercih ediyorum. Ha bir marka gelir bu kedili işin köpeki versiyonunu yaparsa, ya da bir başka marka tekneye binmek için deniz yatağını patlatan bir veleti kullanırsa o zaman beyinlerine biner; “çalıntı lan bu” derim. Japon, Ajantinli, Türk ya da Makedon tanımam.

Ahkamlar

Switch to our mobile site