online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

2 Ahkam Kesilmiş

Geç kalmış Cuma Anketi

Bu hafta tek kötü iş Bulut İnşaat filmi oldu. Eh tek başına da yarışamayacağına göre sıkıntı vardı. Bu hafta ankete yaraşır başka reklam yayınlanmadığını fark edip, “ulan bu haftayı boş geçtim, hoş olmadı” demiştim ki Sinpaş GYO’dan İncek Life reklamını gördüm.  Bulut İnşaat ile kora kor bir yarışa gireceğini hemen anlamak için bir Alex olmaya gerek olmadığını size anlatmam gerekmeyecek. Hele bir izleyin…

 

 

Rica ediyorum yazdıklarımı okumadan oy verin.

Evet, madem filmleri izlediniz oyunuzu verdiniz. Ben iki kelam edebilirim. Birincisi fark etmişinizdir, gelen tepkiler ve önerilerin ardından anketlere “bi boktan anladığın yok Eren” şıkları eklemiş bulunuyorum. Vatana ve millete hayırlı olsun. Böylece siz kolay manipüle olan okuyucularım kendi öz iradenizle karar verebileceksiniz. Sizi koruyanlar oldu da. Bu şekilde sizi yönlendiremeyeceğim. Artık içimiz rahat.

Bunun dışında; İncek Life filmi alabildiğine kötü olmasına rağmen Bulut İnşaat filmi ile kıyaslandığında, özellikle anlattıkları açısından, aynı kulvarda yarışmayı haketmiyor.  İncek Life’a öncelikle “life” ne demek? Niye isminde Life diye bir ibare var diye sorasım var. Bu aslında yanıtını beklemediğim, bildiğim bir soru. Ama İngilizce olduğu için havalı bulunuyor olması, ya da ismi koyanların böyle düşünüyor olması çok acıklı. Onun dışında Erol Evgin gibi bir ünlüyü kullanacaksan keşke ona Tarkan muamelesi yapmasaydın. Erol Evgin’ı espirili bir şekilde kullanmak gerekdi diye düşünüyorum, ün seviyesi ile orantılı bir rol onun için de daha yararlı olabilirdi. Belki kendisi ile dalga geçen, eski ününe gönderme yapan vs. bir şeyler. Onu da tekrar potaya sokar “ehehe Erol’un peruğu” diye espiriler Twitter’da gezerdi. O da bir süre tekrar konuşulurdu. Yoksa böyle kimse Erol Evgin’li reklam diye konuşmaz bu iş hakkında. İşin hiç bir özelliği yok. Herhangi birini koysan olurmuş. Boşa gitmiş paralar.

Fakaaaat Bulut İnşaat filmindeki “aptal Laz” tiplemesi ve ülkenin dört bir yanında hızlı hızlı yapılan ve büyük bir rant kapısına dönüşen Kentsel Dönüşüm’ü iyi bir şeymiş gibi gösterip üzerinden para kazanma şark kurnazlığı benim midemi bulandırıyor. Ayrıca utanmadan reklam metninde bile ufak uyanıklıklarla kolay yoldan köşeyi dönmeye çalışan bir karaktere yer verilmiş olması, bizimle bıyık altından gülerek dalga geçildiğinin resmidir. Bu kötü bir reklam değil, ötesinde bir durum. Eminim bu işin detaylarını benden çok daha iyi takip eden, daha çok şey bilenleriniz olacaktır. Ben okuduğum 5-6 şey üzerinden yorum yapabiliyorum ama biraz etrafında olan bitenlere kulak kabartanlarınız Taksim’de, Tarlabaşın’da olan bitenlerin farkındadır. Çok üzülüyorum.

Comments

  1. sado

    yaa en azından incek life’da bir produksiyon falan var…bulutta hiç bişey yok…ayrıca genel olarak maalesef bizim reklam, dizi ve sinema filmlerimizde şu karadeniz şivesinin hakkını verebilen 3-5 kişi haricinde kimse yok, rica edicem beceremeyenlere hadi aslanım diye gaz vererek şive yaptırmayın…

  2. incek, life, erol evgin, eski, yeni, ankara havası, yaşam >>> böyle yazarken bile olmayacağı belli kentsel dönüşemeyesiceler … Boşa uğraş. Şive konusu ve kadın oyuncunun yapmacık tavrı mı desek neresinden tutsanız elinizde kalır. Yılın en kötülerine adaylarım belli sanıyorum.

Ahkamlar

Switch to our mobile site