online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

22 Ahkam Kesilmiş

İstanbul'da neden daha çok Arby's yok?

 

İş biraz uzun ama çok iyi kafalarda. Crispin Porter + Bogusky, Burger King’den sonra Arby’s e el atmış, Alex abi hürmetler. Michael Moore ayarında belgesel tadında Subway’e giydiriyorlar. Yasal bir sıkıntı yok mu çok merak ettim. Nasıl yapıyorlar da Amerikan Rtük’ü FTC bu işin yayınlanmasına nasıl izin veriyor? Acaba sadece web işi mi? Bunlar hep soru işaretlerim… Ama iş günün sonunda yapması gerekeni yıldızlı beşi kaparaktan yapıyor.

Reklam analizinden sonra size bir sorum olacak, abi neden İstanbul’da 3-5 tane Arby’s var? Ben baya seviyorum, olsa yerim. Ama bir tane Akmerkez’de var bildiğim, bir de havaalanında. Nedir olayı? Yemiyor musunuz sevmiyor musunuz? Nasıl insanlarsınız? Daha çok gidin Arby’s’e daha çok şubeleri olsun. Teşekkürler.

 

Comments

 1. deniz

  arby’s hastasıyım
  ama bi yayılamadılar
  city’s de var bi tane yeni gel sana yemek ısmarlayayım orda

  paket servis işinden midir nedir bu sıçıklıkları bilemiyorum ben de üzülüyorum

  • Eren

   Ismarla valla, hasret kaldım uzun zamandır. Hayatımda “ben Arby’s sevmem olsa da yemem” diyen duymadığım gibi her konuştuğum “aaa Arby’s benim bebeğim” der, kimsenın AKP’ye oy vermemiş olması ama %50 oy almaları gibi bir şey.

 2. Eyüp

  Optimum’da var allahtan.. Böyle boktan bir mekana Arby’s büyük nimet.. Çölde bir vaha gibi.. Gel gör ki insanlar değerini bilmiyor.. Sırf kapatmasınlar diye her gün yemeye çalışıyoruz ekipçe !! 😀

  • Eren

   “Arby’s ye, yayılsınlar” kampanyası başlatmak istiyorum.

 3. murat

  cok uzuldum vah vah hemen kampanya baslatalim batmasinlar amk

  • Eren

   Batmasınlar tabii amk, niye batsınlar. McDonalds batsın, Arby’s batmasın. Ben Arby’s’i daha çok seviyorum.

 4. Melis

  Eren, onların rekabet yasaları bizimki gibi değil, bu şekilde birbirlerine alenen giydirmeleri serbest. O yüzden aslında onlarda daha özgür işler çıkıyor.

  • Eren

   Bildiğim kadarıyla rekabet yasaları pazar liderine atar yapabiliyorsun, o kadar. Ama fastfood pazar lideri Subway olamaz. Burger King, McDonald’s dururken Subway devede kulaktır. Aynı kulvar sayılıyorlar mı bilemedim ama…

 5. Buke

  nautilus ve demirören’de de var bildiğim kadarıyla. adapazarı’nda bile var bir şube. fakat daha çok olsa ne güzel olur. kıvırcık patatesle geçen bir ömür olur! istanbul’un ortasında üsküdar’da oturmama rağmen herşeye çok uzağız.

 6. Melis

  Yok o büyük ihtimalle benzer mal ve hızmetlerdedir, pazar lideri değildir. Trust me I’m a lawyer : )

  • Eren

   Ne var ben de reklamcıyım! Bir kaç sene daha az okudum diye niye eziyorsun ki?
   Pazar lideri ya o, pazar liderine geçirebilirsin. O sana geçiremez. O yüzdendir ki Coca Cola’nın Pepsi’ye laf soktuğu iş yok pisayasada mesela.

 7. biri

  Gözpete Optimum Outlet’te ve İstiklal Demirören’de de var. Tercih etmem.. Yiyene de karışmam.

 8. murat

  o kivirikli gibi patatesler var ya iste onlar guzel. batmazlar eren dostum. merak etme. bu sacma mucadelende gorusunu sonuna kadar savunman takdirimi kazandi pic. stand your ground.mesela ben cok sevmem arbiyzi ama kiviriklilar guzel bak. neden oyle amele ketcap markalari kullaniyorlar anlamadim ancak kiviriklilar guzel.

 9. biri

  O patatesler ne öyle. Iyy yağlı yağlı.

 10. uu beybi

  Bu kadar boktan bir şey çıkacağını tahmin edememiştim.
  Sonuç : “subway e bok atılmaya çalışılmış.” izlenimi oluştu bende.

  Hiç bir şey görmedik, adam uçağa(!) bindi arabayla gitti gitti gitti? neden? etler nerede kesiliyor?

  Subway de, Arby’s hamburgerlerin arasına attırıyor diye film yapsa, kanıt diye de tezgahtarların boxer’larını satın aldıkları dükkana gitse?!!%&+

  kafa kafaya gelirler gibime geldi…

  • thomas pynchon

   katiliyorum. ayni sekilde subway de “onlarin meat slicerlari pasli” falan diye baslasa iyicene baysa vs.

   bir de etin pre-cut olmasinin nesi yanlis tam olarak (bilmedigimden soruyorum)?

   • Eren

    Ya evet bence de biraz zayıf bir “saldırı” var ama zaten benim hoşuma giden saldırabiliyor olmaları daha çok…

    Pre-cut olmaları ucundan azıcık da olsa bir kıl daha az taze olması, biraz daha fabrikasyon olduğu anlamına geliyor olabilir. Öyle olmasa bile reklam bu işe yarıyor işte “ben dedim oldu” dersin. Pre-cut olması boktan bir şey olur.

    Belki de yeni ergen otuzbirci bir veletin ellerini yıkamadan taze taze kestiği roastbeaf’ten daha iyidir ekl değmeden kesilmiş olan ama ne bilem. Reklam daha kötü diyor…

 11. sf

  türkiyede nasıl 2-3 tane olur dedim baktım 18 tane var ya :)) o kadar az digil
  haa bana sorarsan burger gibi her yerde olsun o ayrı 🙂

 12. noone

  dunyada amerikali ve kanadalilar disinda sadece ruslarin ve turklerin (bir de arap emirliklerindeki hiyarlarin) yedigi bir boktur, o yuzden dunya ortalamasina gore turkiye’de cok bile vardir. daha fazla sagliga, afiyete zararlidir.

  • Eren

   Hıyar sana benzer, seni iki curly fries’a satarım. Net. (Yaptığınız tatili biraz kıskandım da ondan sallıyorum)

 13. canan

  En eski şubelerinden biri Bakırköy Carousel’de ve diğer yerdekilere göre- özellikle de patatesleri- farkedilir şekilde daha iyidir.

 14. Turker

  Sırf arbys yemek için bahariyeden Tepe Nautilus’a (arkadaş bunun adıda ne zormuş ya. Googledan üç kere baktım lan.) yürüten bir dosta sahibim.

  Torium’da var birde.

Ahkamlar

Switch to our mobile site