online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bir Ahkam Kesilmiş

Dünyanın en büyük kazığını yiyoruz...

İş mükemmel, gençlere şahane araba satar. Bana sattı mesela…

Araba alacağımda hızlısına, en lüksüne, en afillisine ihtiyacım olmadığını fark edecek, bunların çok da önemli olmadığını anlayacak yaşa ve kendine güvene ulaştım ben bir iki sene önce. Canı gönülden umarım ki, çoğunluk da buraya gelip yanıma oturacak bu konu hakkında. Aksini savunanları dinleyemeye bile tahammülüm yok. Yer çekimini savunmaya benziyor çünkü bu…

Başlıktaki kazığı ya da ilk paragraftaki tahammülsüzlüğümü sakın sadece parasal bir kazığa serzeniş olarak görmeyin. Fosil yakıt kullanımını minimuma indirerek sadece çok daha az paraya oradan buraya gidebilecek olmamızın dışında, dünyanın da daha az içine edebiliriz. Bunu yapacak teknolojimiz var. Neden yapmıyoruz diye sormuyor olmamız garip…

Hadi “çevre duyarlılığını” geçtim, geçmek istemiyorum ama insanlık olarak çok da ipimizde olmadığı belli bu konunun, peki kıçımızdan ter damlayarak kazandığımız parayı oradan buraya gitmek için harcıyor olmamız, ve dünyanın en pahalı benzinini kullanıyor olmamıza, doğru düzgün insani bir toplu taşıma sistemimizin olmamasına ses çıkartmıyor olmamız nedendir?

Daha önce bu gibi konularda iki üç kelam etmişliğim var, ama bir daha söylemeden geçemeyecem. İstanbul’da jipe ihtiyacınız yok arkadaşlar. Çöl değil, dağ değil burası. Ha biraz çukur var, yağmur falan da yağdığında sular seller gibi sokaklarımız oluyor ama yine de “truck” ya da jipe ihtiyacınız yok. Lucca jipi sahibi olanlarınız, size içimden çok küfür ediyorum haberiniz olsun.

Öptüm bay.

Comments

  1. Murat

    zaten muzigi duyunca insan anliyor cevreci/yeni/alternatif biseyler dondugunu. iyi hos. ama direkt petrol kullanmak yerine petrolden uretilen elektrigi kullanmak gercekten cevreye daha mi iyi, yani rakamlar nedir, gercekten arti tarafi var mi? her seyi desip milletin tadini kaciran skeptik orospu cocugu olmak istedigimden degil, samimi bir soru bu. tabi sirf ucuzlugu yuzunden bile tercih sebebidir. fiyati ne kadar ki bu arkadasin?

Ahkamlar

Switch to our mobile site